На Коломийщині лікарня отримала нового медичного капелана

16 червня 2023, 19:00 210

12 червня в каплиці Святого Пантелеймона було відновлено капеланське служіння для хворих і медперсоналу. З цієї нагоди відслужили Божественну Літургію.

На Коломийщині лікарня отримала нового медичного капелана

Очолив її о. Юрій Савчук, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Коломийської єпархії УГКЦ. Співслужили з ним парох Заболотова о. Захарій Михасюта і відтепер медичний капелан о. Сергій Радченко.

Медичне капеланство — для багатьох нова, а насправді трохи призабута сторінка в історії соціального служіння Церкви.

Медичний капелан — це священник, який, окрім богословської освіти, має ще спеціалізовану. Це означає, що душпастир із певною освітою повинен ще отримати додаткові знання, щоб гідно служити медичним капеланом.

Медичне капеланство найперше об’єднане навколо ідеї служіння хворій людині. Ідея капеланського служіння — вийти за межі звичного служіння релігійній громаді та ввійти в певну специфіку життєвих обставин.

Наприкінець о. Юрій зачитав декрет, у якому о. Сергія Радченка призначено капеланом цього закладу, а о. Захарій благословив усіх присутніх медичних працівників.

за матеріалами Коломийської єпархії УГКЦ