Митрополит Борис Ґудзяк відвідує Румунію

3 вересня 2022, 12:55 134

Архиєпископ Борис Ґудзяк очолює делегацію Американської єпископської конференції (USCCB) до Румунії, яка знайомиться із ситуацією католиків у Румунії, відвідує різні проекти та ініціативи, які підтримує USCCB. Його супроводжують Дженніфер Гілі, директорка підкомітету Американської єпископської конференції щодо допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі, і Софія Захарчук, керівниця канцелярії Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Митрополит Борис Ґудзяк відвідує Румунію

У п’ятницю, 2 вересня, перебуваючи в Бухаресті, архиєпископ Борис зустрівся з римо-католицьким митрополитом Бухареста Аурелом Перкою.

Наступними днями делегація візьме участь у богослужіннях у Блажі, зустрінеться з кардиналом Лучіану Мурешаном та відвідає установи архиєпархії Алба-Юлії та Феґераша, які фінансово підтримує USCCB. Митрополит Борис проведе в Тиргу-Муреші конференцію щодо ситуації в Україні.

У суботу, 3 вересня, владика Борис відслужить у єпископській каплиці у Блажі. Пряму трансляцію літургійного богослужіння здійснюватиме Радіо Марія. Він відвідає катедру Верховного Архиєпископа Святої Трійці, архиєпархіальну семінарію, архиєпархіальну курію, митрополичу канцелярію та головний архиєпископський храм Богородиці Убогих у Карбунарах.

У Тиргу-Муреші в церкві Успіння Пресвятої Богородиці митрополит Борис проведе конференцію на тему війни в Україні та того, як вона змінює світ. Делегація зупинятиметься в греко-католицьких парафіях Унгенів та Сангеорджу де Муреш.

У неділю, 4 вересня, митрополит Ґудзяк співслужитиме Літургію та виголосить проповідь, яка транслюватиметься в прямому ефірі TVR3.

Візит завершиться зустріччю з Блаженнішим кардиналом Лучіаном Мурешаном.

Під час візиту до греко-католицької архиєпархії Алба-Юлії та Фегарашу делегацію супроводжує преосвященний Крістіан Думітру Крішан, єпископ-помічник архипархії Алба-Юлія та Феґераш.

за матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ