Митрополит Борис Ґудзяк отримав відзнаку католицького телеканалу «Catholic Faith Network»

25 листопада 2022, 11:48 83

Митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк став одним із лауреатів нагороди католицького телеканалу «Catholic Faith Network». Церемонія нагородження відбулася 22 листопада в містечку Ґарден Ситі поблизу Нью-Йорка.

Телеканал CFN, що заснований дієцезією Роквіль Центр і транслює свої передачі в різних штатах Америки, вже 23 роки поспіль вручає нагороду за значні внески у професійному житті й особисте свідчення. Серед попередніх лауреатів: кардинал Тімоті Долан, письменник Стівен Кінґ, архиєпископи Нельсон Перез, Джозеф Курц, Вільям Лорі й інші. Від початку повномасштабної війни канал повноцінно висвітлює воєнну, соціальну і гуманітарну ситуації в Україні. Протягом цього часу митрополит Борис був частим гостем передач директора каналу монсеньйора Джеймса Влона, пояснюючи американським католикам, що відбувається в Україні.

«Архиєпископ Борис Ґудзяк нагадує нам і нашим глядачам, що потрібно щоденно молитися за український народ і мир в Україні», — зазначила ведуча Колін Маквей. «Архиєпископ Борис щедро жертвує часом, щоб інформувати нас не лише про авіаудари та ракетні обстріли, а також про те, як люди віри, люди Божі, переживають війни», — додав монсеньйор Влон.

«Сьогодні в нашому бентежному світі, де стільки гамору, добра новина, радість і надія, якими ділиться ваш канал, надзвичайно важливі», — сказав у короткому подячному слові митрополит Борис. Від імені Патріарха Святослава та всієї Української Греко-Католицької Церкви він подякував єпископам, священникам і вірним Католицької Церкви в Америці за виняткову підтримку та солідарність з українцями в час війни. «Ви знаєте, що ситуація дуже складна. 14 мільйонів людей були змушені покинути свої домівки, зруйновано понад 150 000 будинків, 3000 освітніх закладів, 1000 лікарень. Зараз нищівних атак зазнає енергетична система. Однак люди продовжують захищати правду й Богом дану гідність і своєю сміливістю заворожують світ», — сказав він, додавши, що якщо буде підтримка, то можна не сумніватися, що українці вистоять.

Митрополит також подякував за багаторічну підтримку Церкви в Україні, зауваживши, що війна увиразнила втілення принципів католицького соціального вчення: гідність людини, солідарність, субсидіарність, спільне добро. Саме ці принципи підтримувала й розвивала в Україні багаторічна підтримка американських католиків через стипендії для семінаристів і священників та соціальні і благодійні проєкти.

за матеріалами відділу комунікації Філадельфійської архиєпархії УГКЦ