«Ми є справді зрячими особами, коли дивимося на світ у світлі віри», — владика Богдан Дзюрах у Бамберзі

5 вересня 2022, 11:57 112

Ми сьогодні молимося, щоб виноградник, який Господь тут насадив, далі розвивався і приносив плоди любові, єдності та взаємного служіння одне одного в громаді і всім потребуючим поза громадою, бо по цьому буде пізнаватися наша жива віра. Такими словами у суботу, 3 вересня, звернувся Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах до вірних парафії Різдва Івана Хрестителя, що у м. Бамберг.

Цього дня єпископ завітав на цю парафію з нагоди представлення нового священника о. Івана Михайлюка. Також владика Богдан відзначив працю попереднього пароха о. Андрія Химчука, нагородивши його правом носіння золотого хреста.

Розважаючи над Євангелієм дня Мт. 20, 29–34, екзарх закликав людей замислитися над стосунками з Богом, особливо в тих моментах, коли приступаємо до Господа зі своїми проханнями. «У відносинах з Богом не йдеться про торгівельні відносини. Дуже часто, коли ми приходимо до Господа, не знаємо, що кажемо, не знаємо, про що просимо. І нам треба бути з нашими проханнями дуже обережними. Бо коли приходимо до Ісуса, то Він хоче знати, що для нас є найважливіше: чи щоб здійснилася Божа воля в нашому житті, чи щоб здійснилася наша воля Божими руками», — сказав проповідник.

Владика Богдан підкреслив, що віра є запорукою чуда в житті людини та відкриває правду про Боже провидіння. «Людина, котра вірить у Бога, вміє відпустити власні тілесні бажання, щоб зробити місце Божій волі у своєму житті і тоді стається чудо. Ми маємо дивитися на світ у світлі віри, тоді ми є справді зрячими особами. Доти, доки ми керуємося земною логікою, егоїстичними інтересами, доки шукаємо людської слави, важко бути близько до Ісуса, бо думаємо не про те, що Боже, а про те, що людське», — наголосив єпископ і закликав просити в Бога мудрості бачити все чітко і здалека.

Говорячи про внесок у життя і розвиток парафії через священниче служіння о. Андрія Химчука, єпископ сказав: «Він приніс у ваші громади Божого Духа. Будь-яка праця в Церкві не є плодом людей. Головна дійова особа в Церкві — Святий Дух. Ніколи про це не забуваймо, не будьмо короткозорими. Ми сьогодні молимося, щоб виноградник, який Господь тут насадив, далі розвивався і приносив плоди любові, єдності та взаємного служіння одне одного в громаді і всім потребуючим поза громадою, бо по цьому буде пізнаватися наша жива віра», — мовив владика Богдан.

На завершення свого слова до вірних, кажучи про служіння священників — попередників і наступників, якими Бог обдаровує кожну парафію у свій час, архиєрей сказав таке: «Бажаю всім нам здорового зору духовного, глибокої віри і вдячності Богові за кожний дар. І пам’ятаймо, що духовний зріст громади залежить не від людей, а від Господа Бога».

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині і країнах Скандинавії