Катедру і Центр підтримки українців у Лондоні відвідав п’ятий Президент України

21 червня 2023, 22:15 195

У середу, 21 червня, п’ятий Президент України Петро Порошенко відвідав катедральний собор Пресвятої родини в Лондоні й Український центр підтримки, розташований у підвалі собору. Привітав Петра Порошенка в українській католицькій катедрі Лондона єпископ єпархії Пресвятої родини владика Кеннет Новаківський.

Катедру і Центр підтримки українців у Лондоні відвідав п’ятий Президент України

Під час відвідин катедрального собору Пресвятої родини в Лондоні п. Петро Порошенко помолився та запалив свічку в пам’ять про тих, хто віддав життя, захищаючи Україну та її свободу, відтак віддав шану перед Дошкою жалоби з фотографіями загиблих українських воїнів — родичів парафіян собору.

Опісля п’ятий Президент України оглянув Український центр підтримки, де зустрівся з персоналом, волонтерами й українськими біженцями, що відвідують курси англійської мови на його базі.

Петро Порошенко подякував працівникам і волонтерам, а також наголосив на важливій ролі, яку Сполучене Королівство відіграє у підтримці й захисті України після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

Як ми повідомляли, 20 червня 2023 року, у Всесвітній день біженців і напередодні Міжнародної конференції з питань відбудови України, греко-католицький катедральний храм Пресвятої родини в Лондоні відвідали Державний секретар США Ентоні Блінкен, міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі і Державний секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Баньков.

Довідка

Український центр підтримки (Ukrainian Welcome Centre) — партнерська ініціатива Української католицької єпархії Пресвятої родини в Лондоні та Союзу українців у Великій Британії (СУБ), створена для допомоги вимушено переселеним українцям унаслідок російської агресії. Український центр підтримки — контактний пункт для отримання всієї необхідної інформації щодо прибуття, облаштування та довготермінового проживання у Великій Британії, а також соціальний центр, який допомагає українцям залишатися на зв’язку з їхньою культурою та спадщиною. Центр розміщений у приміщенні Українського католицького катедрального собору в Мейфейрі.

Центр офіційно відкрили британський король Чарльз ІІІ та перша леді України Олена Зеленська в листопаді 2022 року.