Кардинал Вашингтона спільно з митрополитом Борисом Ґудзяком помолилися за мир в Україні

11 березня 2023, 16:14 166

7 березня в базиліці Непорочного Зачаття у Вашингтоні кардинал Вілтон Грегорі та митрополит Борис Ґудзяк спільно відслужили Літургію за мир в Україні. До молитви приєдналися архиєпископ Кристоф П’єр, Апостольський нунцій у США, архиєпископ Тімоті Брольйо, який очолює Архидієцезію військового капеланства і є президентом Конференції католицьких єпископів США, а також кардинал Дональд Вюрл, архиєпископ-емерит Вашингтона.

У нижньому храмі базиліки зібралися вірні різних конфесій, більшість не українського походження, які прийшли помолитися і висловити солідарність.

«Сьогодні та щодня ми молимося за потіху та мудрість [українців], а також за силу й надалі вистояти. Ми молимося, щоб усі війни та конфлікти припинилися в кожній частині світу, щоб ми могли відчути Боже зцілення та жили в мирі», — такими словами розпочав молитву кардинал Грегорі. «Протягом цього трагічного року світ став свідком віри та стійкості українського народу, який захищає свою Богом дану гідність і свободу. Ми солідарні з усіма, хто страждає, і з тими, хто захищає невинних», — наголосив кардинал під час молитви, а після неї, у часі короткого пресбрифінгу зауважив, що мріє, щоб наступного року це була не молитва поминання початку агресії проти України, а молитва подяки за мир, який настане. «Я хочу, щоб українці не втрачали надії, а ми робитимемо все, що можемо, щоб допомогти їм молитвою, підтримкою та матеріально».

У слові після закінчення молитви митрополит Борис, який нещодавно відвідував Україну, від імені Блаженнішого Святослава, єпископів, духовенства і вірних УГКЦ та всіх українців подякував американським католикам за допомогу і солідарність. «Кожен, хто перебуває на передовій, робить те, що треба робити. І вони просять усіх людей доброї волі молитися, залишатися поінформованими і допомагати. Нехай Бог винагородить вас сторицею за вашу щедрість», — зазначив він.

Американські католики відгукнулися на горе, яке переживають українці, та продовжують жертвувати гроші на гуманітарні потреби в Україні. Зокрема, Гуманітарний фонд Філедальфійської митрополії, яка охоплює всі штати Америки, зібрав понад вісім мільйонів доларів США.

Митрополит Ґудзяк також подякував американцям, які стали спонсорами програми, оголошеної президентом Байденом, «Об’єднані заради України» і відкрили свої домівки та серця для українців, що шукають прихистку під час війни.

Ділячись враженнями після поїздки в Україну, він зазначив: «Я бачу стійкість, одночасно відчувається певна втома, і це природно. Думаю, що буде надприродна благодать, яка даватиме сил до кінця». Він подякував, зокрема, архиєпископові Брольйо та с. Донні Маркхам, президентці католицької благодійної організації «Catholic Charities USA», що були присутні під час молитви, за їхні візити солідарності до України.

Молитву, яка закінчилася торжественним співом «Боже, великий, єдиний», супроводжував хор крайового собору Пресвятої родини Української Католицької Церкви.

за матеріалами Служби комунікацій Філадельфійської архиєпархії