Громада УГКЦ в Угорщині відзначила 15-річчя від дня заснування

7 листопада 2023, 13:25 126

Святкову Божественну Літургію на парафії Покрову Богородиці УГКЦ у Будапешті очолив владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, із нагоди 15-річчя заснування громади УГКЦ у Будапешті та початку розвитку українських спільнот УГКЦ в Угорщині. Богослужіння відбулося у співслужінні з Главою Угорської Греко-Католицької Церкви, архиєпископом-митрополитом Гайдудорозьким Филипом Кочишем.

Громада УГКЦ в Угорщині відзначила 15-річчя від дня заснування

Про це повідомляє Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

На молитві були присутні священники УГКЦ, які душпастирюють в Угорщині. Серед гостей були: заступник голови ПМВ о. Андрій Гах, Генеральний вікарій Східних Католицьких Церков в Австрії о. Юрій Коласа, настоятель парафії Святої Варвари у Відні о. Тарас Шагала, а також отці із Київської архиєпархії та Самбірсько-Дрогобицької єпархії, диякон Петро Токач.

На урочисту Літургію зібралося близько 250 вірних. Богослужіння своїм співом супроводжував хор з парафії Святої Варвари у Відні.

Громаду УГКЦ у Будапешті заснував Блаженніший Любомир Гузар, який відслужив першу Божественну Літургію 3 жовтня 2008 року у храмі Святого Флоріана в угорській столиці. Зараз тут діють 11 спільнот, які обслуговують 4 священники. УГКЦ на теренах Угорщини діє під патронатом Угорської Греко-Католицької Церкви.

Фото: Сніжана Щур