Греко-католики Швеції відсвяткували Великдень

10 квітня 2023, 12:46 206

Традиційно щороку Богослужіння у день Воскресіння Господнього для української громади Блаженного священномученика Климентія Шептицького відбувається у катедральному соборі католицької єпархії Стокгольма. Цьогоріч воно розпочалося о 6:00. Уже в цю пору храм був цілком заповнений молільниками.

Греко-католики Швеції відсвяткували Великдень

Участь у Літургії взяли кардинал Андерш Арбореліус та Апостольський нунцій у країнах Північної Європи архиєпископ Юліо Мурат. Вони звернулися до присутніх із привітанням та висловили слова підтримки українському народові.

Кардинал Андерш наголосив на необхідності глибинного внутрішнього пережиття правдивої радості, яка людині сьогодні об’являється у воскреслому Христі. Проте неправильно відокремлювати радість Воскресіння від гіркої реальності Голгофи. «Ми постійно, а особливо сьогодні, молимося за український народ, який долає власну Хресну дорогу та досвідчує болючий досвід підніжжя Голгофи», — сказав кардинал Андерш.

На закінчення великодньої Літургії до громади звернувся Апостольський нунцій, який передав присутнім вітання від Святішого Отця Франциска й запевнення у постійній молитві Папи за припинення війни в Україні та справедливий мир. Настоятель громади о. Андрій Мельничук подякував усім присутнім за спільну молитву. Опісля відбулося освячення великодніх кошиків, які вірні в цей день принесли до храму на Літургію.

На молитві також були присутні Посол України Андрій Плахотнюк із дружиною Вікторією.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії