«Горіти любов’ю до Бога-Творця і допомагати ближнім, які перебувають у потребі», — сокальсько-жовківський екомісіонер

24 січня 2024, 11:03 62

Сокальсько-жовківська єпархія УГКЦ долучилася до екосоціальної ініціативи «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки» в межах проведення екологічних місій для порятунку створіння.

Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

«Щиро, емоційно, пізнавально, весело, повчально, захопливо, надзвичайно… так можна описати екомісії, які провадив голова Екологічної комісії УГКЦ Сокальсько-Жовківської єпархії о. Юрій Годісь», — повідомляє їмость п. Галя Богачевська для Інформаційної служби Бюро УГКЦ із питань екології.

Екомісії розпочалися в Соколянському ЗЗСО I—II ступеню за участю директора школи п. Надії Матусевич, педагогічного колективу, учнів, старости Побужанського старостинського округу п. Тараса Наконечного та завідувачки Народного дому п. Марії Щур.

Розпочалося все спільною молитвою за єдність християн. Опісля о. Юрій провів екогурток на тему «Енергоефективність і енергозбереження». Урок проходив у формі діалогу, а найактивніші учні отримали тематичні екоподарунки (закладки, наклейки). Після уроку було зроблено спільну світлину і всі приступили до виготовлення стрітенських свічок із вощини, яку надало Екобюро УГКЦ.

На початку п. Оля Годісь та п. Маріанна Богачевська провели майстер-клас із виготовлення екосвічок. Дитячі емоції неможливо передати словами — всі були щасливі й раді можливості власноруч виготовити свічку із природної сировини і підтримати потребуючих. За виготовлені екосвічки вдалося зібрати 4 000 грн для підтримки безтермінової ініціативи УГКЦ «Нагодуй вбогого» та продукти на фронт.

Після заходу о. Юрій подарував для бібліотеки школи та старостинського округу видання Екобюро УГКЦ на тему екологічної просвіти.

Побужанський старостинський округ передав місійну екоестафету Яблунівському старостинському округу Буської міської територіальної громади с. Грабова. В екомісійних заходах взяли участь учні грабівської та яблунівської шкіл, а також староста округу — п. Надія Романюк.

Все відбулося за зразком соколянської школи: молитва, екоурок, виготовлення свічок та спільне фото. І тут теж атмосфера зустрічі була переповнена щирими дитячими словами, усмішками й емоціями. Староста отримала набір книжок для плекання екологічної свідомості та культури від Екобюро УГКЦ. У межах заходу за виготовлені екосвічки зібрали 1 220 грн для підтримки безтермінової ініціативи УГКЦ «Нагодуй вбогого».

Логічним завершенням екологічних місій стала Свята Літургія у храмі Різдва Пресвятої Богородиці і повчальне слово о. Юрія, у якому він закликав усіх «горіти любов’ю до Бога-Творця і допомагати ближнім, які перебувають у потребі».

Попри війну, життя продовжується і ми покликані дбати про Боже створіння на землі і те, якою ми її залишимо майбутнім поколінням, — це одне з основних послань екологічних місій УГКЦ.