Глава УГКЦ: «Зневіру можна подолати у стосунках. Наша віра є стосунком із Богом»
16 квітня в ефірі програми «Особлива думка» телеканалу «Прямий» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів, як подолати зневіру.

Він наголосив, що «зневіру можна подолати у стосунках. Наша віра є стосунком із Богом».
Патріарх пояснив, що, до прикладу, «я є учнем, бо маю учителя. Це — стосунок. Я є сином, бо маю батьків».
«У людських стосунках ми самоусвідомлюємося, ростемо, навчаємося. Ми відкриваємо себе і можемо отримати допомогу, дар від іншого», — додав Блаженніший Святослав.
Водночас він розтлумачив, що «зневіра означає розривання стосунків. Дуже часто зневіра є наслідком якогось закриття на собі, коли людина потрапляє в певну самоізоляцію».
Він пригадав такий духовний досвід в обставинах війни, думками повертаючись «до того страшного, трагічного дня 24 лютого 2022 року, коли було відчуття, що всі стосунки обнулилися».
«Ми тоді намагалися їх заново відбудувати. Був такий момент, що в нас було відчуття, що Господь Бог зник із нашого людського горизонту. Тоді був такий крик духовний: „Боже, де ти?!“ — поділився Глава УГКЦ.
Предстоятель зауважив, що його «досвід був такий, що Господь повернувся назад, тобто стосунок із Ним зананово був відбудований. І тоді можна було саме в Ньому черпати силу, надію, енергію, оптимізм».
«Каже Давид псалмопівець, що „оновиться, як орел, юність твоя“. Очевидно, що це оновлення звідкись, від когось має до тебе прийти. Коли ми говоримо про стійкість, такий сучасний неологізм, — резильєнтність, — це феномен стосунку. Ми здатні відновити свої сили, навіть свою волю лише тоді, коли під’єднані до джерела того оновлення. Ось тому, щоб не зневірюватися, щоб мати секрет оновлення наших сил, ми, християни, спілкуємося з Богом. У Ньому маємо джерело, бо, знову ж таки, каже нам Боже слово: „Ти є, в тебе є джерело життя, у твоєму світлі побачимо світло“. І це про Пасху», — наголосив Блаженніший Святослав.
Він навів приклад, що «гріб, запечатаний камінь, це, з одного боку, образ кінця, безвиході. Але в певний момент, там, де був кінець, починається щось цілковито нове — камінь відкочений. Христос, воскресши, вийшов із гробу, навіть не порушивши тієї печаті. Ніхто не міг Його втримати в тому гробі, навіть римська сторожа. У Ньому наша надія».
Відтак Глава УГКЦ закликав «своїм духовним поглядом шукати цього Спасителя. І в Ньому віднайти свою віру, надію й оновити свої духовні сили, бо Христос справді воскрес».
Департамент інформації УГКЦ