Глава УГКЦ привітав учасників XV Генеральної капітули Василіанського Чину Святого Йосафата

2 вересня 2024, 13:29 864

2 вересня у Римі розпочалася XV Генеральна капітула Василіанського Чину Святого Йосафата, яка триватиме до 14 вересня. Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав учасників Генеральної капітули, очолюваної отцем-протоархимандритом Робертом Лисейком, та уділив їм архиєрейське благословення.

«Сердечно вітаю всіх членів цієї важливої події, яка відбудеться в місті Римі, у Колегії святого Йосафата. Прикликаю на вас Боже благословення. Молюся, щоб ця непересічна подія братньої зустрічі була позначена діянням Святого Духа, який все оновлює і оживляє», — звернувся Патріарх до учасників Генеральної капітули.

Блаженніший Святослав в привітальному листі подякував отцям і братам Чину Василія Великого за жертовне служіння по всьому світу, яке зосереджене в Україні.

«Радію, що через своє служіння, молитву, допомогу ви живете болями і радощами нашого народу, який складає найвищу жертву в обороні Батьківщини, — зазначив Предстоятель і додав: — Молюся, щоб Господь кріпив вас у цьому важливому служінні, яке прикликає на згорьовану землю України Божу благодать, а отже, мир!»

Окрім цього, Глава Церкви запросив учасників Капітули під час засідань молитовно дякувати Господу Богові за всі дари та кожне покликання, що є благодаттю для Церкви. Відтак попросив отців, щоби вони, молячись при святих престолах в Римі, «згадували у своїх молитвах Церкву в Україні, владик, священників і рідний народ, щоб Господь дарував нам перемогу і справедливий мир».

«Нехай усі ваші рішення будуть згідними із задумом ваших засновників і сприятливими для нашої Церкви та угодні Богові: „Все бо від Нього, через Нього і для Нього. Йому слава навіки. Амінь“ (Рим. 11, 36)» — побажав Блаженніший Святослав.

Варто додати, що Генеральна капітула Василіанського Чину Святого Йосафата розпочалася з Божественної Літургії на гробі святого Йосафата, яку очолив отець-протоархимандрит Роберт Лисейко, ЧСВВ, у співслужінні з Головною Управою Василіанського Чину Святого Йосафата та учасниками Генеральної капітули, які представляють Делегатуру й десять Провінцій європейського континенту, а також країни Північної й Південної Америки.

Отець Роберт Лисейко, протоархимандрит Василіанського чину святого Йосафата, фото зі сайту Василіанського Чину Святого Йосафата

Перший день Генеральної капітули є Днем духовної віднови, яка цьогоріч присвячена митрополиту Йосифу Велямину Рутському — першому Генеральному настоятелю Чину та активному церковному діячеві, який провів ґрунтовну реформу монашого життя в Київській митрополії.