Глава УГКЦ привітав ченців василіан з проведенням XIV Генеральної Капітули Василіанського чину святого Йосафата

11 липня 2022, 15:08 4

11 липня 2022 року розпочинається XIV Генеральна Капітула Василіанського чину святого Йосафата. Відбувається вона у Папській українській колегії Святого Йосафата в Римі і триматиме до 23 липня. З нагоди проведення Капітули Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав надіслав протоархимандритові Чину святого Василія Великого отцю Генезію Віомару вітального листа.

«Сердечно вітаю всіх членів цієї важливої події, яка відбудеться в місті Римі, у Колегії святого Йосафата. Прикликаю на вас Боже благословення. Молюся, щоб ця непересічна подія була позначена діянням Святого Духа, який все оновлює і оживляє», — мовиться у листі Глави Церкви.

Предстоятель подякував отцям василіанам за жертовне служіння для Божої слави та плідного розвитку нашої глобальної, присутньої в усьому світі, Церкви, зокрема за ревне служіння для вірних під час пандемії та присутність священиків в час війни.

«Завдання, які ви ставити перед Капітулою, дуже важливі і будуть визначати розвиток і служіння Василіанського чину на десятки років. Вибір нового проводу — це також можливість у співпраці зі Святим Духом глибше зрозуміти власне служіння. Для цього потрібно проаналізувати всі виклики, які стоять перед Чином, та у світлі Христового Євангелія, приписів святого Василія Великого та згідно з голосом власного сумління постаратися на них відповісти», — зазначив Отець і Глава Церкви.

Глава УГКЦ попросив ченців василіан згадайте у своїх молитвах при святих престолав у Римі Церкву в Україні та рідний народ, щоб Господь дарував йому перемогу і справедливий мир.

«Нехай усі ваші рішення будуть згідними із задумом ваших засновників і сприятливими для нашої Церкви. Складаючи подяку Всевишньому, який постійно чинить нас переможцями в Христі (пор. 2 Кор. 2, 14), вимолюю для вас щедру Божу благодать та уділяю вам архиєрейське благословення», — мовиться у вітальному листі.