Глава УГКЦ іменував отця Ігоря Яціва митрофорним протоієреєм

29 липня 2023, 12:15 2166

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав із нагоди 50-річчя від дня народження та 10-річчя від заснування «Живого телебачення» іменував о. Ігоря Яціва, керівника Департаменту інформації УГКЦ, митрофорним протоієреєм із правом носити митру.

Глава УГКЦ іменував отця Ігоря Яціва митрофорним протоієреєм

Нагороду о. Ігор отримав 29 липня під час Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яку очолив Блаженніший Святослав у співслужінні з владикою Йосифом Міляном, єпископом-помічником Київської архиєпархії.

«Оцінюючи Вашу ревність для Божої слави та добра Української Греко-Католицької Церкви, Ваше жертовне священниче служіння, яке увінчалося численними плодами й доброю славою серед вірних нашої Церкви, Вашу довголітню плідну працю задля розвитку комунікаційної стратегії нашої Церкви, зокрема заснування офіційного сайту УГКЦ та „Живого телебачення“, Ваш управлінський хист і активну участь у роботі різних груп, відділів, комісій, складаємо Вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу», — йдеться у Декреті.

Особливо Глава Церкви подякував ювілярові за задум і реалізацію проєкту «Вервиця єднає», який о. Ігор розпочав на початку пандемії коронавірусу і який сьогодні під час великої війни проти нашого народу об’єднує тисячі українців у всьому світі в молитві до Господа Бога та Пречистої Діви Марії.

«Хай милостивий Господь щедро винагородить вас своїми дарами, даючи вам силу і наснагу в доброму здоров’ї жити у святості й любові до Нього та продовжувати богоугодне служіння», — побажав Блаженніший Святослав.

У проповіді під час Літургії Блаженніший Святослав наголосив, що сьогодні, у 50-річчя о. Ігоря, Святе Євангеліє говорить про слово (Мт. 12, 30–37). Служіння, проповідь цього слова, як написано у книзі Діянь апостолів, — головне завдання апостолів. Якщо інші види служіння вони могли делегувати, то служіння слова — ні. Відтак кожен слуга і лицар слова, який має ту зброю, якою можна побороти зло, захистити людське життя в теперішньому інформаційному світі, повинен мати зброєносця, адже недостатньо слово сказати — потрібно, щоби воно було донесене до слухача у відповідний спосіб, зауважив Глава Церкви.

«Цікаво, що Господь Бог покликав отця Ігоря до служіння слова як зброєносця мого попередника блаженнішого Любомира, а тепер понад 12 років такого зброєносця Божого слова у вашій особі Господь дарував мені», — зазначив Блаженніший Святослав.

Предстоятель звернув увагу, що золотий ювілей о. Ігоря збігся з двома іншими знаменними датами — 10-річчям освячення Патріаршого собору і 10-річчям заснування «Живого телебачення»: «Без нашого Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві слово Боже, яке Господь Бог хоче промовити через нашу Церкву, не лунало б по всьому світі та всій Україні. А в сучасному інформаційному світі без нашого „Живого телебачення“ і мудрого слова речника, те слово було б перекручене, а можливо, навіть і втрачене».

«Отче, ви сьогодні стали митрофорним протоієреєм, але ніколи не перестанете бути дияконом Божого слова. Тому сьогодні молимося за вас, — наголосив Блаженніший Святослав і побажав: — Хай Господь Бог дасть вам слово благовістити силою великою для сповнення Євангелія возлюбленого Сина свого Господа, і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа».