Єпископи Постійного Синоду зустрілися в Нью-Йорку з архиєпископом Елпідофором
8 березня в Нью-Йорку Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та єпископи Постійного Синоду здійснили візит ввічливості до Грецької православної архиєпископії Америки, яку очолює архиєпископ Елпідофор. Візит делегації УГКЦ до архиєпископії Константинопольського патріархату відбувся в дусі екуменічної солідарності.
Вітаючи Главу УГКЦ та членів Постійного Синоду, архиєпископ Елпідофор відзначив, що цей візит «знаменує позитивний і значний прогрес у діалозі між нашими Церквами й забезпечує міцну основу для нашого спільного шляху до єдності та примирення». Він також додав, що відвідини українських єпископів набирають ще більшої цінності на тлі російської агресії проти України.
Архиєпископ Елпідофор нагадав, що Вселенський патріархат і архиєпископія в Америці «після несправедливого вторгнення росії в Україну твердо стояли поряд з українським народом, пропонуючи молитви, підтримку й адвокацію миру і справедливості».
«Переживши другі жахливі роковини вторгнення, ми відчуваємо справжнє зворушення від візиту до нас вашого Блаженства та членів вашого Синоду, які не тільки відчувають щоденну несправедливість цієї агресії на власному досвіді, а й продовжують чинити їй опір», — сказав ієрарх.
Архиєпископ Елпідофор додав, що православні християни Вселенського патріархату моляться за мир, наголосивши, що мир не може бути досягнутий доти, доки не буде справедливості. «Ми молимося за мир зі справедливістю, щоб цей безглуздий наступ в Україні припинився раз і назавжди. Це наша молитва!» — сказав духовний лідер.
Блаженніший Святослав розповів архиєпископові Елпідофору про страждання людей в Україні та служіння Української Греко-Католицької Церкви в умовах війни, а владики з Німеччини, Польщі та США — про духовну опіку біженців у цих країнах.
Владика Богдан Дзюрах, зокрема, відзначив, що більша частина українців, які прибули до Німеччини, на його думку, залишиться тут надовго або назавжди, а тому Церква там планує своє душпастирство на далеку перспективу. Єпископ зауважив, що служіння людям, які постраждали від війни, має здійснюватися на трьох рівнях: соціальному, психологічному і духовному. «Саме тому роль Церкви у процесі зцілення ран війни дуже важлива», — ствердив владика Богдан.
У Польщі, розповів владика Володимир Ющак, також залишиться багато українців. «У трьох єпархіях у Польщі ми маємо близько 200 парафій, більшість яких засновані впродовж останніх 2 років. Тепер ми робимо все, щоб українці, які залишаться у Польщі, не втратили своєї церковної й національної ідентичності», — зазначив єпарх Вроцлавсько-Кошалінський.
Владика Борис Ґудзяк розповів про особливості душпастирства у США. «Ми намагаємося молитися, бути голосом України перед світом і збирати ресурси для допомоги постраждалим від війни людям в Україні. Завдяки солідарності небайдужих людей ніхто в Україні не помер із голоду і не замерз, як цього хотів ворог», — зазначив митрополит Філадельфійський.
Архиєпископ Елпідофор заявив, що найбільшим злочином, зокрема лідерів Російської Православної Церкви, є підтримка і навіть заохочення російської агресії, і назвав це єрессю.
«Україна дуже важлива для всього світу — американців, греків, православних, для християн, зрештою для всіх людей. Тому я часто нагадую людям, що Україна потребує підтримки», — додав ієрарх.
На завершення Блаженніший Святослав передав через архиєпископа Елпідофора сердечні вітання для Вселенського Патріарха Варфоломія.
Департамент інформації УГКЦ