Єпископ Йосиф Мілян у Києві освятив пункт незламності й осередок Карітасу

18 березня 2023, 15:01 165

17 березня у Дарницькому районі м. Києва відкрили й освятили пункт незламності «Добрий самарянин» та парафіяльний осередок Карітасу громади Бориса та Гліба УГКЦ.

Єпископ Йосиф Мілян у Києві освятив пункт незламності й осередок Карітасу

Духовно-соціальний центр запрацював за ініціативи та підтримки Патріаршої фундації «Мудра справа», БФ «Карітас-Київ», парафії Святих мучеників Бориса та Гліба УГКЦ і за сприяння Дарницької райдержадміністрації.

Чин освячення звершив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, у співслужінні з духовенством. Участь у заході взяли представники Дарницької державної районної адміністрації в м. Києві на чолі з її очільником Миколою Володимировичем Калашником.

Звертаючись до присутніх, архиєрей зазначив, що цей пункт є місцем незламності, адже незламні наші герої, які наближають Україну до перемоги. Незламними є також усі українці, котрі єднаються та через свою діяльність допомагають зробити Батьківщину кращою. «Саме тут, у цьому пункті незламності, будуватимемо незламність нашого народу, об’єднуючись навколо добрих ініціатив, соціальних акцій, які допомагатимуть українцям пройти цей непростий час», — наголосив єпископ.

Також зі словом виступив очільник Дарницької адміністрації Микола Калашник, який подякував воїнам ЗСУ, що наближають нашу перемогу та несуть українському народові надію на краще майбутнє.

На закінчення заходу до присутніх звернувся о. Андрій Боднарук і розповів, що це місце об’єднує багатьох людей, що люблять Україну й українців: «Із початком війни тут було відкрито скромний Карітас нашої парафії, який отримував допомогу з-за кордону, а цю допомогу ми передавали в руки людям, які її потребували. За підтримки Благодійного фонду „Карітас-Київ“ у цьому місці ми провели величезну кількість заходів, які роблять наше суспільство кращим. Тому сьогодні в цьому місці ми відкрили ще одну мудру та добру справу за підтримки Патріаршої фундації „Мудра справа“ — пункт незламності „Добрий самарянин“. Адже наші парафіяни, мешканці навколишніх будинків і волонтери тут залучаються до благодійних та соціальних ініціатив, як-от плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок, майтер-класи з дітьми тощо», — наголосив душпастир.

Відтак священник подякував владиці Йосифові Міляну, о. Любомирові Яворському, о. Романові Сиротичу та представникам влади за допомогу й підтримку у створенні цього центру.

Зазначимо, що цей пункт оснащений потужним генератором, буржуйкою, системою супутникового інтернету Старлінк (Starlink) та всім необхідним, щоб за потреби всі мали змогу зарядити свої гаджети та випити чаю з печивом.

за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ