Єпархія Пресвятої родини в Лондоні переходить на григоріанський календар

10 червня 2023, 15:40 1656

Українська католицька єпархія Пресвятої родини з осідком у Лондоні з 1 вересня 2023 року (початок Індикту, тобто нового Літургійного року) переходить на григоріанський календар.

Єпархія Пресвятої родини в Лондоні переходить на григоріанський календар
Катедральний храм Пресвятої родини в Лондоні, фото: Марцін Мазур

У Декреті про календарну реформу владика Кеннет Новаківський зазначає, що це рішення було прийняте, «піклуючись про духовний розвиток, добро Божого люду Української католицької єпapxiї Пресвятої родини в Лондоні та задля поглиблення церковної єдності з Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні, яка проголосила перехід Літургійного календаря на новий стиль з 1 вересня 2023 року, та загалом із церковними спільнотами нашої Церкви на поселеннях».

У документі також згадано, що перш ніж прийняти рішення про календарну реформу, єпископ заслухав думку священнослужителів і мирян. «Ми здійснили це для Божої слави та добра повіреного нашій пастирській опіці люду Божого», — йдеться в документі.

З нагоди проведення календарної реформи владика Кеннет Новаківський звернувся до духовенства і вірних єпархії з Пастирським листом, у якому аргументував своє рішення і закликав священників належно підготувати вірних до цієї зміни.

Читайте також: Про календарну реформу УГКЦ: подробиці від Глави Церкви Блаженнішого Святослава

Нагадуємо, слідом за рішенням УГКЦ в Україні провести календарну реформу, оприлюдненим 6 лютого 2023 року Блаженнішим Святославом, про перехід на новий стиль повністю або частково повідомила також УГКЦ у Польщі, Казахстані та Центральній Азії, Австралії та країнах Океанії, а також у Німеччині та Скандинавії.

Ще раніше на григоріанський календар перейшов і Апостольський екзархат в Італії, а також поступово всі парафії єпархії Святого Володимира з осідком у Парижі.

за матеріалами єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні