Дитячий екотабір «Канікули з Богом» відбувся на Львівщині

30 липня 2024, 11:22 293

З 23 по 26 липня в парафії Святого архистратига Михаїла у с. Бутини на Львівщині відбувся дитячий табір «Канікули з Богом» на тему «Свобода і відповідальність людини за створіння». Загальна кількість дітей, які взяли участь у таборі, становила 83 особи.

Дитячий екотабір «Канікули з Богом» відбувся на Львівщині

Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Щодня о. Володимир Годісь, екореферент Белзького деканату Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, разом із учасниками табору мали спільну молитву і катехизу на тему сучасних екологічних викликів і можливостей їх подолання у світлі християнської віри в Бога - Творця і Спасителя.

Важливу увагу приділяли екологічній дияконії. В ігровій формі діти вчилися сортувати побутові відходи і робити свій особистий внесок у чистоту та збереження створеного Богом світу. Також було проведено «день без ґаджетів», метою якого було плекання культури енергозбереження підростаючого покоління.

Під гаслом «Церква каже „ні“ підпалам! А ти?» було запрошено Державну службу України з надзвичайних ситуацій м. Великі Мости з метою спільно наголосити на важливості оберігати Боже створіння — природу від підпалів.

Головний акцент, який о. Володимир поставив під час екологічної катехизації, — це християнська відповідальність за створений Богом світ, яка є в особливий спосіб актуальна нині, коли природа разом із людиною важко страждає від війни. «Піклуючись про створений Богом світ, ми виявляємо свою любов до Творця, який доручив нам „порати і доглядати“ (пор. Бут. 2, 15) своє створіння», — підсумував на основі Святого Письма своє повчання душпастир-еколог.

Найбільш активні учасники табору отримали подарунки від Екобюро УГКЦ у формі закладок та наліпок з екологічними порадами щодо збереження електроенергії, води та інших природних дарів Творця.