«Дякуємо, що привезли нам свідчення віри, яке провадить наш народ до перемоги у Христі Воскреслому», — владика Богдан Дзюрах на благодійному концерті «Дударика» у Мюнхені

7 жовтня 2022, 09:57 45

«Тут здавна б’ється серце України, бо тут жили і діяли великі борці за волю і незалежність України. Тут поставали молодіжні організації, які гуртували українську молодь, тут постала і розвинулась українська церковна громада. Тут продовжує свою наукову і просвітницьку діяльність Український Вільний Університет. Тут ми всі — діти України, переживаємо всі радощі, надії, смутки і тривоги нашої Батьківщини». Такими словами Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії преосвященний владика Богдан Дзюрах звернувся до присутніх у середу, 5 жовтня, в храмі Святого Людвіга у Мюнхені.

Цього вечора в цьому храмі відбувався благодійний концерт Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик». Усі зібрані кошти будуть використані на захист українського народу, який страждає від російської агресії.

У виконанні капели прозвучали твори славних українських композиторів, зокрема Дмитра Бортнянського, Миколи Леонтовича, Дмитра Кацала та інших. У мистецькому заході взяв участь народний артист України, соліст Київської національної опери Сергій Магера, який разом із капелою «Дударик» виконав кілька відомих музичних творів. Окрім цього, перед слухачами виступив хор «Покров» з катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці та Святого Андрея Первозваного в Мюнхені.

На цій події були: генеральний консул України Юрій Ярмілко, ректорка Українського вільного університету Марія Пришляк і членкиня Міграційної ради міста Мюнхен Ольга Дуб-Бюссеншют.

Владика Богдан Дзюрах подякував організаторам і учасникам цього молитовно-мистецького заходу та уділив їм своє благословення. «Нехай Господь благословить вашу місію і нехай цей вечір буде на Божу славу, на добро нашого народу, для укріплення єдності між німецьким і українським народом, а головно — як знак солідарності з українцями, які страждають і потребують допомоги», — сказав владика Богдан.

Після завершення благодійного концерту єпископ на знак вдячності подарував капелі «Дударик» фігуру ангела, який тримає голуба — символ миру та надії.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії