Духовенство та вірні Філадельфійської архиєпархії подякували владиці Андрієві Рабію за роки його відданого душпастирського служіння

15 грудня 2022, 09:48 158

14 грудня в катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії відслужили подячну Літургію за дар служіння у Філадельфійській архиєпархії єпископа-помічника Андрія Рабія.

Нагадаємо, 10 листопада 2022 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, поблагословивши рішення Синоду Єпископів УГКЦ, призначив владику Андрія Рабія єпископом-помічником Вінніпезької архиєпархії УГКЦ, перенісши його з Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

У подячній Літургії, окрім митрополита Філадельфійського Бориса Ґудзяка і владики Андрія Рабія, взяли участь епископ-емерит Стемфордський Василь Лостен, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа Степан Сус, кілька десятків священників архиєпархії, представники монаших згромаджень, а також вірні, які з’їхалися з різних куточків архиєпархії, зокрема учні школи Успіння Богородиці в Перт-Амбой.

Основою проповіді владики Андрія стала тема любові — Бога та людей. «Я в цій архиєпархії вже 29-й рік і можу дати численні приклади любові, яку досвідчив. Цієї любові не зможу забути, і за неї я вам вдячний», — наголосив владика.

За отримані любов та підтримку він дякував попереднім і теперішньому митрополитам, колишнім ректорам семінарії Святого Йосафата у Вашингтоні, які були його наставниками, працівникам канцелярії архиєпархії, адміністрації та учням парафіяльних шкіл, монахиням різних згромаджень, представникам громадських організацій, а особливо парафіянам на місцях, де він душпастирював. Окремо владика подякував священникам, яких назвав експертами у відданому служінні та любові до людей.

«Наша архиєпархія величезна, різноманітна, але насамперед — чудова завдяки людям, які моляться разом. Важко прощатися, бо саме під час прощання любов увиразнюється, і я хочу, щоби ви знали, що частинка мене назавжди залишиться у Філадельфії», — зауважив владика Андрій.

Наприкінці місяця владика змінить місце душпастирського служіння і розпочне працю задля духовного добра вірних Вінніпезької архипархії.

Дякуючи владиці Андрієві за роки праці в архиєпархії, митрополит Борис зауважив, що епохальні зміни в Україні — проголошення незалежності — дали змогу молодому хлопцю Андрієві віднайти покликання і стати душпастирем в Америці. І зараз, коли з Україною відбуваються великі зміни, Господь кличе його до нового служіння. «За волею Божою і рішенням Папи Франциска, Блаженнішого Святослава та Синоду Церкви владика Андрій, ще доволі молодий єпископ, але з великим душпастирським досвідом, покликаний до служіння на новій землі. Вас там чекають, а ми складаємо молитву подяки за ваших майже 30 років служіння тут, молитву і простоту», — сказав митрополит Ґудзяк.

Владика Степан Сус від імені Блаженнішого Святослава, Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви, подякував владиці Андрієві за роки служіння у США та побажав плідного душпастирства серед вірних Канади. До слів привітання приєднався владика-емерит Василь Лостен.

Служба комунікації Філадельфійської архиєпархії УГКЦ