«Бог обдаровує нас подарунками щодня», — владика Микола Бичок під час проповіді в день Святого Миколая

19 грудня 2022, 17:32 104

У неділю, 18 грудня, у катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла у Мельбурні (Австралія) відбулося свято Святого Миколая Чудотворця.

Розпочалося святкування Архиєрейською Божественною Літургією для дітей, яку очолив владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, у співслужінні з о. Петром Струком, дияконами Мирославом Вонсом та Едвардом Кострабі.

Під час проповіді єпископ поділився з дітьми та всіма вірними веселими спогадами з дитинства: «Коли я був дитиною, то щороку в день Святого Миколая для мене було таємницею, які подарунки отримаю наступного року. У це свято, о 10-й вечора, я чекав на прихід святого, вважаючи, що було б добре його зустріти. Тож я чекав упродовж кількох годин, до 1-ї ночі, а потім засинав, тому його так і не бачив. Однак зранку завжди знаходив подарунки чи то під подушкою, чи то біля ліжка.

Наступного року я пробував робити те саме, але чекав більше — до 2-ї години ночі, та, зрештою, все одно засинав, бо був дитиною. Але зранку отримував подарунки. Це дуже теплі спогади, адже святий Миколай завжди був щедрим до мене. Впевнений, що до вас також».

Владика розповів коротку історію про життя цього відомого чудотворця: «Святий Миколай народився у ІІІ столітті в сучасній Туреччині. Він був єпископом Мир Лікійських. Одного разу він отримав від батьків великий спадок і став дуже багатим. Однак святий ділився своїм багатством з іншими. В Україні, особливо на Заході, є традиція дарувати подарунки саме в день Святого Миколая, тому що він так робив. Ми отримуємо подарунки не вдень, а вночі, бо святий працював саме тоді, обдаровуючи людей відповідно до їхніх потреб». Владика запевнив дітей, що після Божественної Літургії до них завітає святий Миколай із гарними дарами.

Продовжуючи проповідь у контексті постаті святого Миколая та подарунків, єпископ зазначив: «Дорогі у Христі брати і сестри, для нас дуже важливо те, що сьогодні ми згадуємо святого Миколая. У це свято кожен із нас хоче щось одержати: увагу, тепло, добре слово чи, врешті-решт, подарунки. І навіть, якщо ми дорослі, то це не означає, що не чекаємо подарунків, радше навпаки. Саме тому при різних оказіях, не тільки в день Святого Миколая, Новий рік чи Різдво, але, зокрема, коли святкуємо уродини чи іменини, то даруємо чи отримуємо подарунки, щоби принести радість тій чи тій людині».

Єпарх Мельбурнський зауважив, що радість є найважливішою, особливо в часі Різдва: «Різдво — символом радості. У Різдві ми славимо новонароджене Дитятко: радіємо, вітаємо один одного, колядуємо, роблячи це, щоби примножити радість. Однак хочу звернути увагу, що Бог обдаровує нас подарунками щодня. Сьогоднішня сонячна погода, яка в Мельбурні буває нечасто, теж є даром від Бога».

Опісля Божественної Літургії до дітей завітав святий Миколай і подарував щедрі подарунки. Дари отримали також діти, які нещодавно прибули з України. Дітвора вітала бажаного гостя радісними піснями, дякуючи за його щедрість. А ще в парафіяльному залі патріарха Йосифа Сліпого на різдвяному базарі можна було придбати різні види страв і тематичні сувенірні речі.

за матеріалами Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла