Блаженніший Святослав відвідав Кропивницький

19 квітня 2023, 20:56 522

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 18–19 квітня здійснив душпастирський візит до Кропивницького. У його межах Глава Церкви відвідав обласну клінічну психіатричну лікарню, відслужив Літургію у храмі Різдва Івана Хрестителя, освятив місцевий новостворений осередок Карітасу та роздав продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Блаженніший Святослав відвідав Кропивницький

У перший день візиту, 18 квітня, Глава УГКЦ відвідав обласну клінічну психіатричну лікарню. Саме туди раніше направили одну з карет швидкої допомоги, яку Церкві передали вірні з Австрії.

Блаженніший Святослав поділився з медичними працівниками планами УГКЦ, зокрема у сфері зцілення духовних і психологічних ран війни, а відтак попросив про співпрацю: «Коли ми зрозуміли масштаби травм, то на рівні Синоду вирішили, що кожен наш священник має пройти сертифікатну програму невідкладної психологічної допомоги. Крім такої програми, ми ще мріємо в кожній єпархії мати центр лікування ран війни, щоб там можна було зробити доступною психологічну допомогу людям. І, очевидно, співпраця зі спеціалістами з ментального здоров’я буде основною».

Другий день візиту до Кропивницького, 19 квітня, Глава УГКЦ розпочав із Служби Божої у храмі Різдва Івана Хрестителя, під час якої нагадав вірянам, що спільна Літургія — це гарна нагода не лише один одного побачити, а й разом помолитися — разом пережити присутність між нами воскреслого Спасителя.

«Присутність воскреслого Спасителя серед своїх учнів означає присутність такої життєдайної сили, яка допоможе кожному, хто вірує у Воскреслого, так само пережити труднощі, страждання та навіть саму смерть. Ця життєва сила оживляє усіх, хто готовий її прийняти», — наголосив Блаженніший Святослав.

Під час проповіді Глава Церкви зазначив, що «ми в силу історичних обставин сьогодні щодня дивимося в обличчя смерті. Так виглядає, що смерть починає нас перемагати. А всі ми, живучи для перемоги, запитуємо себе, де взяти сили. Проте варто знати і пам’ятати, що між нами присутній Господь, який є джерелом тієї життєдайної сили».

«Коли ми переживаємо, відчуваємо присутність між нами нашого воскреслого Спасителя, він відновляє наші сили», — наголосив Патріарх.

Після Літургії Блаженніший Святослав подякував присутнім військовослужбовцям і поспілкувався з вірянами.

У межах душпастирського візиту Глава УГКЦ освятив місцевий новостворений осередок Карітасу й роздав потребуючим продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Блаженніший Святослав відвідав також пункт незламності, який минулої зими УГКЦ за підтримки жертводавців встановила у Кропивницькому. Він наголосив, що подібні пункти незламності, які Церква встановила в 17 містах України, — це своєрідні центри зцілення ран війни, де можна одержати духовну пораду та кваліфіковану медичну допомогу.

«Цих ран, на жаль, є дуже багато, — зазначив Блаженніший Святослав. — І нехай Господь Бог силою діяння Святого Духа через професійну працю соціальних працівників, психологів, наших душпастирів зцілить і загоїть те, що сьогодні болить українському народу».

Прямуючи до Кропивницького, Глава УГКЦ завітав до м. Сміла на Черкащині. Тут його зустріли місцевий настоятель парафії Преображення Господнього УГКЦ о. Андрій Чик та парафіяни. Після молитви і спілкування з вірними, Блаженніший Святослав оглянув стан будівництва парафіяльного осередку. Потрібно відзначити, що Предстоятель УГКЦ попереднього разу побував у Смілі минулого року якраз на Світлий вівторок. Про це свідчить відповідний напис у напрестольній Євангелії.