Громади УГКЦ в Австрії закупили для України 12 карет швидкої допомоги

1 лютого 2023, 23:30 392

Кардинал Кристоф Шенборн та громади УГКЦ в Австрії придбали дванадцять машин швидкої допомоги, які зараз відправляються в Україну з електрогенераторами.

Громади УГКЦ в Австрії закупили для України 12 карет швидкої допомоги

У церемонії посвячення автівок перед Федеральною канцелярією взяли участь кардинал Шенборн, священики та вірні УГКЦ в Австрії, а також федеральний міністр Австрії з питань ЄС та конституції Кароліна Едтштадлер. Як Ординарій для Східних Католицьких Церков в Австрії, кардинал Шенборн разом із громадами УГКЦ в Австрії придбав у Зеленого хреста дванадцять автомобілів швидкої допомоги, які за підтримки австрійського уряду будуть передані Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу в Києві 19 лютого 2023 року.

На церемонії передачі в Києві австрійський уряд представлятиме посол Австрії в Україні д-р Арад Бенкьо, а кардинала Шенборна та громади УГКЦ — о. Юрій Коласа, генеральний вікарій для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії. За дорученням Блаженнішого Святослава Патріарша фундація «Мудра Справа» розподілить автомобілі швидкої допомоги, «де вони найбільше потрібні», сказав о. Юрій.

Міністр Едтштадлер висловила подяку за ініціативу та прагнення допомогти. «Гуманітарні наслідки жорстокої російської агресивної війни є драматичними. Тому я рада і вдячна за незмінну готовність людей в Австрії надавати допомогу Україні», — цитуються її слова в повідомленні Федеральної канцелярії. «Австрія продовжує стояти на боці України», — наголосила Едтштадлер.

Для кардинала Шенборна передача швидких в Україну — це, перш за все, «спільний знак солідарності». Кардинал висловив вдячність за солідарність австрійців та подякував вірним та духовенству УГКЦ в Австрії. Він також подякував Зеленому хресту, який надав автомобілі за пільговою ціною. Кардинал також висловив сподівання, «що дуже скоро ці машини будуть потрібні тільки для хворих, а не для поранених на війні».

Зі свого боку, генеральний вікарій Коласа висловив «велике захоплення тим, що цього разу нові українські громади, які на 90 відсотків складаються з вимушено преселених осіб, які постраждалих від війни, також провели кампанію зі збору коштів». Наприклад, громада в Клагенфурті зібрала 6500 євро. А нова громада в Бадені організувала вуличний ринок, «де жінки продавали власноруч виготовлені речі і зібрали 1300 євро». Ті люди, «які отримали допомогу, тепер також готові допомагати іншим».

Ініціативу та всі необхідні домовленості із Зеленим хрестом здійснив отець Любомир Дутка, душпастир громади «Пресвятої Родини» у Відні.

У квітні 2022 року кардинал Шенборн вже освятив десять машин швидкої допомоги, придбаних на пожертви в рамках подібної ініціативи. Вони були завантажені медикаментами, продуктами харчування та іншими товарами першої необхідності і відправлені в Україну. Тоді акція проводилася у співпраці з містом Відень.

Пресслужба ординаріату для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії