Глава УГКЦ передав Міністерству охорони здоров’я і військовим шпиталям 12 реанімобілів з Австрії

4 березня 2023, 15:53 532

У суботу, 4 березня, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав передав на потреби Міністерства охорони здоров’я України та військових госпіталів 12 карет швидкої допомоги, які придбали доброчинці з Австрії.

Кардинал Кристоф Шенборн, архиєпископ Відня і ординарій для Східних Католицьких Церков в Австрії, разом із громадами УГКЦ в Австрії наприкінці січня цього року придбав ці реанімобілі у Зеленого Хреста. Відтак вони були передані Блаженнішому Святославу, який 18 лютого в Києві, прийняв їх, здійснивши Чин освячення.

Тепер ці автомобілі швидкої допомоги, наповнені реанімаційною технікою, скерують туди, де є найбільша потреба, — до військових шпиталів і різних закладів охорони здоров’я. Кількість переданих карет — 12, з яких 3 направлять до Центрального військового госпіталю в Києві, по 1 — у м. Херсон та реабілітаційний центр, що діє на базі психіатричного госпіталю, у Кропивницькому. Ще одну швидку передадуть Благодійному фонду «Хорт». Решта шість Міністерство охорони здоров’я відправить у районні лікарні на Кіровоградщині, де є велика кількість внутрішньо переміщених осіб.

Передаючи карети швидкої допомоги представникам МОЗ, військового госпіталю та волонтерам, Блаженніший Святослав зазначив, що лікування травми війни є однією зі складових перемоги України.

«Перемога, до якої прямуємо, — це різнопланова і багатовекторна дійсність. „Перемогти“ — багатозначне слово. Щоб досягнути цієї мети, крім потужної сучасної зброї, нам потрібно ще багато чого іншого. Бо перемогти означає також вміти дати собі раду із травмою, яку ця війна наносить. Лікування травми війни — необхідна складова нашої перемоги. Слово „травма“ також є багатоплановим і страшним словом. Травма війни заторкує тілесну, психічну і духовну сфери людини. Рухатися до перемоги — це робити наш народ, усіх нас, сильнішими, зокрема в подоланні травми цієї війни», — вважає Глава УГКЦ.

Сама подія передачі реанімобілів від жертводавців з Австрії, за його словами, є плодом широкої міжнародної співпраці. «Українська Греко-Католицька Церква є Церквою не лише в Україні. Завдяки тому, що ми маємо світову мережу нашої присутності й українській Церкві довіряє світ, ми можемо сьогодні послужити українському народові в різний спосіб», — зауважив Предстоятель.

Глава УГКЦ наголосив, що Католицька Церква в Австрії та українські громади в цій країні передали цей дар на руки УГКЦ, бо «нам довіряють».

«Ми хочемо, щоб ці реанімобілі пішли туди, де сьогодні є найбільша потреба, де найбільше болить нашому народові, де травма потребує швидкого реагування. Реанімобіль — це не авто для розкоші чи комфорту, це — засіб порятунку людського життя… Прийміть цей дар! Нехай він буде знаком нашої спільної праці для перемоги України», — звернувся Блаженніший Святослав до представників медичної сфери України.

Відтак Глава УГКЦ вручив відповідні документи, передаючи автомобілі швидкої допомоги, Міністерству охорони здоров’я України в особі заступниці міністра п. Ірини Микичак, Центральному військовому госпіталю в Києві в особі його очільника генерала Анатолія Казмірчука та реабілітаційному центру у Кропивницькому в особі полковника Ігоря Литвинюка, засновника волонтерського Благодійного фонду «Вистояли. Відродимося. Відбудуємо».

Заступниця міністра охорони здоров’я п. Ірина Микичак від імені міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка подякувала Блаженнішому Святославові за тісну співпрацю УГКЦ із МОЗ, особливо впродовж останніх трьох років, коли разом долали Covid-19, а також протягом дев’яти років війни, які «засвідчили, наскільки УГКЦ є близькою до людей».

Генерал Анатолій Казмірчук, очільник Центрального військового госпіталю в Києві, відзначив співпрацю УГКЦ із військовими госпіталями і подякував, що серед медичних закладів, куди відправлені швидкі, є і військовий госпіталь у Києві. Він запевнив, що отримані реанімобілі використовуватимуть за призначенням. «Під час чергових ваших відвідин нашого госпіталю ми вам їх покажемо в роботі», — додав генерал. Він також вручив Блаженнішому Святославові подячну грамоту, якою військовий госпіталь відзначив діяльність Патріаршої фундації «Мудра справа».

Полковник Ігор Литвинюк, якому був переданий автомобіль швидкої допомоги для реабілітаційного центру у Кропивницькому, зазначив, що реабілітацію у цьому центрі проходитимуть як військові, так і діти, батьки яких загинули внаслідок війни. «Кропивницький тепер буде ще краще обладнаний. Дякуємо за вашу допомогу», — сказав він.

На завершення Блаженніший Святослав розповів присутнім, що зцілення ран війни є для УГКЦ пріоритетом у душпастирстві на найближче десятиліття.

«Ми хочемо об’єднувати ці наші зусилля, щоб ми могли разом співпрацювати з державними інституціями, військовими центрами і громадськими, волонтерськими організаціями. Церква завжди є тією спільнотою, яка всіх об’єднує як в Україні, так і далеко поза її межами. Спільна справа лікування ран війни буде нашим завданням на багато років уперед», — зазначив Предстоятель.

Блаженніший Святослав додав, що Церква й надалі буде своєрідним «мостиком» між тим, хто хоче послужити, і тими, кому потрібно послужити.