«Акт милосердя, зроблений потребуючій людині, — це акт, зроблений для Ісуса», — єпископи УГКЦ до волонтерів
В ефірі молитовного марафону на «Живому телебаченні», гасло якого «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», зі словом і молитвою за волонтерів, які невпинно працюють із початку війни, звернулися владики Володимир Ковбич, архиєпископ і митрополит Куритибський, і Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, апостольський делегат у Швейцарії і країнах Бенілюксу.
Владика Володимир Ковбич зазначив, що християнське волонтерство — це ніщо інше, як практика любові, милосердя та солідарності: «Вирішальний спосіб виявити любов до Бога — це діяти тут, на землі, і допомагати іншим. Це — тема, яка пронизує усе Святе Письмо».
Архиєпископ і митрополит УГКЦ у Бразилії наголосив, що бути волонтером — це акт служіння, доступності, любові та готовності допомогти, це любити свого ближнього конкретними ділами.
«Через нас Бог любить і піклується про нужденних. Отже, волонтерство, яке практикує волонтер-християнин, є знаряддям Божої любові», — сказав владика Володимир.
Зі словом до волонтерів звернувся також владика Гліб Лончина. Він зазначив, що «хто допомагає ближньому не зі свого інтересу, а з доброти серця, той одержує правдиве щастя, яке походить із благодійності».
«Дорогі волонтери, усе, що ви зробили для нашого страждального народу в часі цієї несправедливої війни, ви зробили для Ісуса Христа, бо Його ви побачили в очах голодної бабусі, настрашеної дитинки, змученого воїна. Ми дякуємо вам, нехай Господь благословить вас і вашу працю», — звернувся до волонтерів владика Гліб.
Владики згадали слова Ісуса: «Я голодував — і ви дали мені їсти, мав спрагу — і ви мене напоїли. Усе, що ви зробили одному з моїх найменших братів — ви мені зробили», а на завершення помолилися за волонтерів та їхню працю.
Нагадаємо, 24 лютого 2023 року о 12:00 за київським часом в ефірі «Живого телебачення» розпочався молитовний марафон, який триватиме 12 годин. Він передбачає 12 символічних зупинок, присвячених кожному важкому місяцю війни. Гасло марафону — «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».
Молитва розпочалася у Патріаршому соборі в Києві. До неї долучаться Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Ірпінь, Мельбурн в Австралії, Перемишль у Польщі, Рим в Італії, Буенос-Айрес в Аргентині, Вінніпег у Канаді і Філадельфія у Сполучених Штатах Америки.
Як ми повідомляли, 24 лютого 2023 року всі єпархії й екзархати Української Греко-Католицької Церкви проводять у молитві, пості та милостині.