Звернення ВРЦіРО з нагоди Дня Соборності України та 105-ї річниці проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР

22 січня 2024, 16:19 187

Ми, члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, відмінні між собою за конфесійною, релігійною і навіть етнічною належністю, закликаємо всіх віруючих громадян нашої соборної держави до молитви за звільнення від нападу чужинців і ворожої окупації, справедливий мир, єдність, взаєморозуміння та гідне майбутнє народу України!

Дорогі брати та сестри!

Вітаємо всіх громадян нашої Батьківщини із Днем Соборності України та проголошення Акта злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдиній, соборній, Українській державі, який ми святкуємо вже 105-й раз. Ми, представники релігійної спільноти України, закликаємо всіх згадати ті важливі уроки історії.

Цей день є символом нескореності й непохитності нашого духу, віри у свободу та незалежність. Вінець багатосотлітнього прагнення українського народу жити у своїй незалежній, вільній та соборній державі. Це особливе свято, яке не лише нагадує нам про непорушну єдність усіх українських земель в незалежній вільній державі, а й символізує єдність українців у різноманітності думок, поглядів та підходів до творення нашого майбутнього.

У ці урочисті моменти ми згадуємо про всіх тих, хто боровся і тепер бореться зі зброєю в руках за право України на самовизначення. Вони показали й надалі показують, що справжня сила народу — це його єдність, віра та воля до перемоги. Їхній героїзм і жертовність надихають нас і спонукають всебічно долучатися до звитяги задля торжества цього благородного суспільного устремління — збереження і зміцнення своєї вільної держави, у якій, єдиній, можемо вповні реалізувати свої Богом дані таланти, здібності та покликання. Ця самопожертва — це й урочистий заклик до партій, рухів, до всіх політиків не примножувати внутрішні суперечки, але об’єднати зусилля для спасіння багатьох життів і заради майбутнього України.

Ми, члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, відмінні між собою за конфесійною, релігійною і навіть етнічною належністю, закликаємо всіх віруючих громадян нашої соборної держави до молитви за звільнення від нападу чужинців і ворожої окупації, справедливий мир, єдність, взаєморозуміння та гідне майбутнє народу України!

Збережімо та передаймо майбутнім поколінням пам’ять про ті події, що стали кроком до вільної і незалежної України. Нехай наша спільна молитва стане підтримкою для всього українського народу в його прагненні до миру, справедливості та гідності. Нехай благословення Господнє супроводжує нас усіх у наших добрих справах і помислах.

Боже, великий, єдиний, нам Україну храни!

Департамент інформації УГКЦ,
за матеріалами ВРЦіРО