Звернення Глави УГКЦ у 70-й тиждень повномасштабної війни, 18 червня 2023 року

18 червня 2023, 20:40 74

Блаженніший Святослав продовжує звертатися до всіх людей доброї волі зі зраненої України. У 70-й тиждень повномасштабної війни Глава УГКЦ подякував Папі Франциску за те, що він є разом зі страждаючим українським народом і що добре розуміє, хто є злочинець і агресор, а хто жертва, яку потрібно підтримувати. Глава УГКЦ також розповів про місію слухання Святого Престолу, з якою в Україну приїжджав особливий посланець Папи кардинал Матео Дзуппі.

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Минає вже 70-й тиждень великої, повномасштабної війни, яку російський агресор і окупант приніс на мирну українську землю. Цей тиждень ми знову прожили майже під постійним завиванням сирен повітряної тривоги. Потерпають від частих ракетних і дронових атак наші мирні міста і села.

Але ми живі і ми дякуємо Господу Богу та Збройним силам України за дар цього нового дня, нового тижня, за дар можливості жити і працювати для Бога, Його святої Церкви і рідного народу. Ми сьогодні хочемо, щоб звідси, зі святих Київських гір, нас почув цілий світ, що Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!

[…]

Користаючи з цієї нагоди спільного молитовного шляху, складаю сердечну подяку Святішому Отцеві Франциску за те, що особливо тепер прагне піклуватися про Україну, переймається нашими болями і стражданнями. Позірна умовна нейтральність Ватикану на дипломатичному рівні в жодному разі не означає духовної, моральної чи душпастирської нейтральності. Ми відчуваємо, що Папа Римський, а разом із ним уся Вселенська Католицька Церква нині є поруч із нами, зі стражденним українським народом, і він добре розуміє, хто — злочинець і агресор, а хто — жертва, яку потрібно рятувати, підтримувати і захищати.

І ось ми бачимо конкретний жест Святішого Отця, яким він хоче допомогти українському народові та нашій Батьківщині та за який ми йому сердечно дякуємо, — візит до України особливого папського посланця — кардинала Матео Дзуппі. Як сказав сам кардинал, йдеться не про посередництво, а про місію слухання, для того щоб помагати, — йдеться про старання Папи Франциска зрозуміти, як допомогти Україні втілювати в життя мирний план із десяти кроків. Ми вдячні його еміненції Матео Дзуппі за те, що після зустрічі з Президентом України, із представниками Церков і релігійних організацій він перейнявся одним із найбільших болів і викликів нашої Батьківщини — порятунком українських дітей, яких російські злочинці насильно вивезли із Батьківщини. Кардинал перебував в Україні якраз тоді, коли росіяни вчинили ще один воєнний злочин, підірвавши Каховську ГЕС, тож він повезе сьогодні до Святішого Отця та у світ нові виклики, а водночас і нові можливості, як зупинити вбивчу руку російського агресора.

Супроводьмо цю особливу місію його еміненції Матео Дзуппі нашими молитвами. І будьмо вдячними Святішому Отцю, що він є поруч зі стражденним народом України не тільки молитвою, а й конкретними жестами, вчинками і діями.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті! Боже, поблагослови нашу Батьківщину Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео