Звернення Глави УГКЦ у 66-й тиждень повномасштабної війни, 21 травня 2023 року

21 травня 2023, 20:40 55

Блаженніший Святослав продовжує звертатися до всіх людей доброї волі зі зраненої України. У 66-й тиждень повномасштабної війни Глава УГКЦ закликав світових лідерів, зокрема церковних, зробити загальносвітове звернення до російських військових злочинців, щоб негайно припинили щонічні військові злочини проти України. Також розповів про стан гуманітарної ситуації в Україні і служіння УГКЦ в цьому контексті, а ще подякував Папі Франциску за готовність підтримати мирний план Президента України, який вказує на 10 видів гуманітарних й іншого роду криз, які потребують негайного реагування.

Христос воскрес!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Ось уже 66-й тиждень Україна потерпає від повномасштабної військової агресії, яку окупант приніс на нашу мирну землю. Останніми днями різко зросла кількість нічних ракетних атак на Батьківщину, зокрема на нашу столицю Київ.

Прохаю всіх людей доброї волі у світі, очільників Церков і релігійних організацій про загальносвітове звернення до президента росії, до російських військових злочинців, щоб негайно припинили щонічні військові злочини проти України! Ми віримо, що ваш голос врятує десятки, сотні життів мирних людей. Але нехай світ знає, що Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!

[…]

На жаль, війна не тільки продовжується — на наших очах відбувається новий етап її ескалації. За даними міжнародних організацій, сьогодні в Україні близько 18 мільйонів людей потребують невідкладної гуманітарної допомоги.

Цими днями в Марійському центрі «Зарваниця» відбулася 94-та сесія Архиєрейського Синоду нашої Церкви. На цьому синодальному зібранні ми розглядали, зокрема, гуманітарну ситуацію в нашій країні. Заслухавши доповіді різних спеціалістів, ми зрозуміли, що на перший план виходить кілька нагальних, невідкладних проблем, які в наступні місяці будуть тільки збільшуватися.

Зростає, передусім, потреба допомагати людям харчами. І ми намагаємося робити все можливе, щоб голодного нагодувати і спраглого напоїти.

Другою великою гуманітарною проблемою є діти як найуразливіша соціальна група. Ми бачимо, що нині тисячі дітей припинили навчатися, не мають можливості продовжувати здобувати шкільну освіту. Це може стати великою гуманітарною проблемою. Ми мусимо захищати українських дітей і помагати їм зростати в культурному та інтелектуальному плані.

Ми побачили ще одну проблему. Хоча багато внутрішньо переміщених осіб змогли знайти роботу, інтегруватися в суспільстві, є люди, які не мають куди піти, окрім рідної Церкви. Йдеться про осіб похилого віку. Саме вони залишаються в наших реколекційних центрах та інших місцях, де ми приймаємо людей, які потребують прихистку. Опіка над людьми похилого віку сьогодні виходить на перший план нашого соціального служіння. У зв’язку з цим звертаюся до всіх людей доброї волі: не забудьте про Україну, допоможіть Церкві врятувати людське життя!

Сьогодні прагну подякувати Святішому Отцеві Франциску. Дякую йому насамперед за те, що під час зустрічі з нашим Президентом Володимиром Зеленським він виявив готовність підтримати мирний план урегулювання великої української біди. Десять пунктів мирного плану, які сьогодні пропонує Україна світові, — це, по суті, десять видів гуманітарних або іншого роду криз, які потребують негайного реагування. Старовинна приповідка каже: «Primum vivere deinde philosophari» (спершу жити, а потім філософствувати). Ми бачимо, що часто різні країни, намагаючись допомогти зупинити війну в Україні, діють на рівні «philosophari» (ідей, різних дипломатичних конструкцій) — а Україні треба вижити в цих обставинах! І ось мирний план нашого Президента — це десять необхідних для виживання українського народу елементів, починаючи від питання безпеки і закінчуючи забезпеченням базових потреб нашого народу. Ще раз дякую Папі Римському і Апостольській столиці за те, що готові допомогти українцям вижити в цих складних обставинах.

Наша Церква є Церквою-матір’ю свого народу. Вона була, є і буде зі своїм народом, слугуватиме його голосом перед могутніми світу цього, годуватиме свій народ, лікуватиме його рани, робитиме все можливе для того, щоб він міг жити, — жити в Богові, жити вповні.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті! Боже, благослови наших рятувальників, волонтерів, які день і ніч рятують людське життя, перебуваючи під постійною загрозою ударів російських ракет і безпілотників! Боже, благослови нашу Батьківщину Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео