«Зупиніть убивства!»: Клівленд об’єднався в молитві за мир в Україні

27 лютого 2024, 18:00 111

Понад 1 200 людей зібралися в центрі Клівленда, щоб помолитися за мир увечері в суботу, 24 лютого, у 2-гу річницю російського вторгнення в Україну. Римо-католицька єпархія Клівленду на чолі з єпископом Едвардом К. Малесічем спільно з єпископом Богданом Данилом з Української католицької єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Парма (штат Огайо, США) привітали вірних із багатьох церков і деномінацій з усього Великого Клівленду.

«Зупиніть убивства!»: Клівленд об’єднався в молитві за мир в Україні

«Просто зупиніть вбивства!» — благав владика Данило, місцеві парафії якого за останні 2 роки прийняли багато сімей біженців. «Я прошу всіх молитися, які б молитви ви не промовляли, чи то християнські, чи то юдейські, чи то мусульманські. Просто моліться за мир. Люди доброї волі стоять за той самий принцип, на якому була заснована наша американська нація, — свободу», — про це розповідає Дік Расс.

Єпископ Малесіч: «Діти не повинні бути посеред війни»

Єпископ Малесіч, чия єпархія охоплює 8 округів на північному сході Огайо і налічує понад 600 000 вірних, у проповіді до переповненого натовпу, що зібрався в катедральному соборі Святого Івана Богослова, звернувся з палким закликом до миру.
У супроводі свого єпископа-помічника Майкла Вуста, очільник Клівлендської єпархії сказав з амвону: «Ми зібралися сьогодні, щоб піднести наші молитви за упокій душ загиблих у цій війні, а також за зцілення і відновлення тих, хто був покалічений».

Дивлячись на дитячий хор, який співав гімни українською та англійською мовами, і відзначаючи, скільки українських дітей вбила, поранила або викрала росія, єпископ Малесіч сказав: «Усі діти повинні мати можливість співати без страху. Діти не повинні опинятися посеред війни».

Доктор Тарас Маглай: зусилля задля порятунку життів

Доктор Тарас Маглай, президент Клівлендської асоціації Майдану, яка й організувала цю екуменічну молитву, призупинив свою кар’єру лікаря в Клівленді, коли росіяни вторглися на Батьківщину його родини. Протягом 2 років він координував зусилля з надання медичної допомоги та постачання медикаментів для України і на власні очі бачив криваву розправу над українськими цивільними та військовими.

«Поранення зараз, напевно, гірші, ніж були раніше», — сказав він. «Ми втрачаємо життя. Зараз я роблю значно більше для порятунку життів, аніж тоді, коли працював на повну ставку».

Свідчення воїна на реабілітації

Один із важкопоранених українських солдатів, який перебуває на лікуванні у Клівленді, був присутній на молебні, а після цього поспілкувався з журналістами. «Дуже важко прожити лише один день на війні, а описати два роки війни — надзвичайно важко», — сказав лейтенант української армії Мирослав Пилипчук, який наступив на російську міну і йому були змушені ампутувати ногу. «Я хотів би повернутися назад і бути зі своїми побратимами, але через важкість поранення я не можу цього зробити».

Марина Сердіченко: Віримо, що в Україні буде свобода

Серед тих, хто молився за мир, були також Денис і Марина Сердиченко, які прибули на Службу лише через годину після прибуття до Клівленда зі свого будинку в Одесі (Україна), де Марина була військовим капеланом.

«Стає все важче і важче, все гірше і гірше», — сказала Сердіченко журналістам після 40-хвилинного чування. «Ми насправді у великій небезпеці. Щодня ми піддаємося бомбардуванням і ракетним обстрілам. Важко, але ми працюємо і робимо все можливе, щоб зупинити це зло і перемогти. Ми дуже віримо, що в Україні буде свобода, що Україна переможе».

Заклик всіляко підтримувати український народ

На завершення богослужіння, у якому взяли участь понад два десятки священнослужителів із римо- та греко-католицького духовенства, а також українське православне та протестантське духовенство, присутнім нагадали, що, крім молитов, існують дії, якими вони можуть допомогти полегшити страждання народу України.

«Захищайте, організовуйтесь, піднімайте свій голос, відвідуйте наших законодавців», — закликала Марта Ліщинська-Келлегер, голова Об’єднаних українських організацій Огайо. «Нехай Бог прискорить той день, коли ми всі зберемося, щоб відсвяткувати перемогу».

Молитву й організацію підтримки підтримав і лейтенант Пилипчук. «Україна значною мірою залежить від допомоги, яка надходить ззовні, — заявив він, — зі США, з Європи. На жаль, Україна не в змозі виробляти все необхідне. Люди виснажені фізично і фінансово».

Владика Богдан Данило теж звернувся із проханням про допомогу та заохотив вірних продовжувати молитися і працювати над кроками, які могли б покласти край війні.

«Будь ласка, допоможіть нам мати адвокацію перед урядом США, — попросив він. — Зараз європейці трохи випереджають нас у цьому питанні. Ми гальмуємо останній 60-мільярдний пакет допомоги Україні. Ми були першими, хто почав допомагати. Українці не просять американських морських піхотинців, солдатів чи Військово-повітряних сил воювати за нас. Нам просто потрібна допомога, щоб боротися з цим гігантом. Ми лише хочемо, щоб росіяни пішли і дали нам можливість жити в мирі».

за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ