«Зробімо все, щоб києво-галицька вісь нині заговорила на ввесь світ», — Блаженніший Святослав до журналістів

10 січня 2023, 15:24 3305

У понеділок, 9 січня, на закінчення архипастирського візиту Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав мав змогу поспілкуватися із журналістами Прикарпаття.

Брифінг очолив Блаженніший Святослав спільно з архиєпископом і митрополитом Івано-Франківським владикою Володимиром Війтишиним.

Передовсім Глава УГКЦ привітав усіх присутніх із величним празником Різдва Христового. Побажав усім щасливого, мирного та переможного Нового року.

Блаженніший Святослав промовив: «Сьогодні ми переживаємо свята і початок нового року як великий Божий подарунок. Пригадуючи початок війни наприкінці лютого в Києві, можу сказати, що ніхто з нас не думав, що доживе до нових свят, до початку нового року, бо в нас це хотіли вкрасти. Але ми є, ми дожили! І сьогодні всі ті, хто займається аналітичною діяльністю, люди, які намагаються аналізувати події із військового, міжнародного, дипломатичного погляду, кажуть, що цей рік направду має всі шанси стати роком перемоги. Тому бажаю всім нам у 2023-му році перемоги!».

Далі Предстоятель зазначив: «Сьогодні я приїхав сюди з особливою місією, бо цей рік є ювілейним — ми святкуємо 1125-річчя від дня першої згадки про славетне місто Галич. Ми дуже хотіли, щоб цей ювілей не став одним днем чи місяцем, тому відкрили рік святкувань. Бо ми справді мусимо мати час, щоб обдумати, пізнати, досвідчити й пережити. Тому сьогодні я хотів звернути увагу всього українського світу на Галич і наше коріння, щоб ще раз побачити державотворчу та народотворчу вісь Києва і Галича разом. Бо справді, на основі нашої історії ми можемо спостерігати, що Київ без Галича важко встоїть перед східними нападниками, а Галич без Києва — перед західними».

Блаженніший Святослав заохотив усіх присутніх, зокрема істориків та археологів, звернути увагу на історію давнього Галича.

Глава УГКЦ сказав, що вже багато років Патріарша курія разом з Івано-Франківською архиєпархією старається активно розвивати Патріарший паломницький центр у Крилосі, поблизу Галича.

«Думаю, Господь Бог нам дозволить і цьогоріч ми переживемо нашу урочисту Патріаршу прощу до Крилоса. Ми вже багато років стараємося розвивати давній Галич як місце паломництва. Щоб українці всього світу відчули, що тут є духовне коріння нашого народу та Церкви, щоби вони приходили та користали з нього».

«Впродовж цього ювілейного року організуймо якісь науково-дослідні конференції. Робіть дослідження, пишіть наукові статті. Цього так потребує наша Україна! Ми так потребуємо на весь світ засвідчити нашу європейську тотожність, європейську ідентичність», — запропонував Патріарх.

Глава УГКЦ пригадав, що великим дослідником історії Галичини був його попередник — праведний митрополит Андрей Шептицький. Власне, храм Різдва Христового, у якому відбувалися урочисті моління, митрополит Андрей проголосив своїм прокатедральним собором.

«Це він за власний кошт спорядив науково-археологічну експедицію до Крилоса, де не тільки були відкриті фундаменти Успенського собору, але археологи виявили саркофаг з останками Ярослава Осмомисла».

Опісля журналісти місцевих масмедіа мали змогу поставити запитання, а Глава УГКЦ із радістю відповів на кожне з них.

за матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії