«Знайте, що ви не самотні!», — Найвищий капелан Лицарів Колумба під час візиту солідарності до Києва

20 жовтня 2024, 14:19 164

19–20 жовтня, у межах візиту до України, Найвищий капелан Лицарів Колумба архиєпископ Балтимора (США) Вільям Едвард Лорі відвідав Київ та Бучу. Метою візиту стало висловлення солідарності з Лицарями Колумба в Україні та підтримка українського народу під час війни.

Архиєпископ Вільям Лорі, Найвищий капелан Лицарів Колумба

Архиєпископ Балтимора Вільям Лорі є капеланом Лицарів Колумба для всього світу. Під його духовною опікою перебуває понад 2 мільйони лицарів. Як зазначив архиєпископ, він приїхав в Україну для того, щоби «висловити солідарність з Лицарями Колумба в Україні, подякувати їм за чудову гуманітарну роботу, а також наблизитися до людей, які постраждали і страждають унаслідок війни, що триває».

У неділю, 20 жовтня, Найвищий капелан Лицарів Колумба взяв участь у Божественній Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яку очолив владика Михайло Бубній, Одеський екзарх, Національний капелан Лицарів Колумба в Україні.

У проповіді архиєпископ Лорі наголосив на важливості надії, витривалості та віри. «Цей час війни приніс незліченні страждання, але знайте, що ви не самотні. Ви оточені молитвами та підтримкою вірних з усього світу», — наголосив він.

«Ваша віра та мужність перед обличчям війни є могутнім свідченням для світу. Ви переживаєте нестерпний біль, але все одно продовжуєте звертатися до Бога, покладаючи на Нього свою надію», — сказав архиєпископ.

Архиєпископ також нагадав про присутність Бога у важкі часи: «Бог йде з вами, навіть коли ви стикаєтеся з жахами війни. Він визнав вас своїми і ніколи не забуде».

На завершення він закликав усіх довіряти Богу та молитві: «Бог благословить вас! Бог захистить вас! І Бог дасть вам мир!».

Після Богослужіння архиєпископ Лорі відвідав крипту собору, де спочиває блаженніший Любомир Гузар, та провів братерську зустріч із Лицарями Колумба з Києва й околиць.

Напередодні, 19 жовтня, архиєпископ Лорі відвідав Бучу. Тут він зустрівся з дітьми, які втратили батьків через війну, і передав їм теплі речі від Лицарів Колумба.

Відтак увечері у Василіанському монастирі в Києві Найвищий капелан Лицарів Колумба повечеряв з родинами загиблих захисників України і запевнив у постійній молитві та підтримці.

Варто зазначити, що цей візит архиєпископа Вільяма Лорі до України став другим під час повномасштабної війни.

«Війна стала дуже реальною для мене та мого серця, — зазначив він і додав: — До світової спільноти я привезу послання про те, що ми ніколи не повинні забувати, що ми повинні стояти разом, ми повинні молитися за мир в Україні».