Завершилася 10 (81) сесія Постійного Синоду УГКЦ
12 грудня у Патріаршому центрі в Києві завершилися робочі засідання 10-ї (81-ї) сесії Постійного Синоду УГКЦ.
Цього дня члени Постійного Синоду продовжили ознайомлення зі звітами й актуальною діяльністю різних церковних структур і відділів Душпастирської ради.
Владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький та голова Богословського відділу УГКЦ, представив діяльність відділу, який очолює. Доповідач зосередив увагу на праці над посланням Архиєрейського Синоду в Україні «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя», а також опрацюванні пропозицій до документа «Синодальна Церква в місії». Члени Богословського відділу УГКЦ здійснили переклад на українську мову документа Дикастерії доктрини віри «Норми для розпізнавання ймовірних надприродних феноменів». Надалі продовжується аналіз майбутнього Кодексу канонів УГКЦ у співпраці з Канонічним відділом УГКЦ та приготування Ювілейного 2025 року.
Ще один звіт представив владика Кеннет Новаківський. Він розповів про поточне служіння Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ. Головним акцентом доповіді було представлення проведеної Генеральної асамблеї Душпастирської ради із представниками від різних єпархії. Ця асамблея проходила у Фатімі на початку листопада 2024 року. Її мета — укріплення єдності Української Греко-Католицької Церкви у всьому світі й відповідь на спільні виклики Церкви та українського народу.
Владика Кеннет також розповів про душпастирську ситуацію і труднощі, з якими зустрічається українська громада в Ірландії. За словами єпископа, присутність Української Церкви постійно зростає, що допомагає краще послужити душпастирським потребам.
Відбулися зміни в управі Фонду священничої солідарності УГКЦ. Владика Богдан Данило, відповідальний за цей фонд, висунув пропозиції щодо нових членів, відповідно до прийнятих змін до Статуту під час Синоду Єпископів УГКЦ 2024 року.
Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський наголосив на зростанні викликів, породжених російською війною проти України. «Вже сьогодні нашій Церкві потрібно готуватися до викликів, які будуть пов’язані з наслідками війни. Кожна єпархія повинна володіти мультифункціональними просторами, де можна би було надавати допомогу потребуючим, здійснювати реабілітацію та зцілення ран війни, підтримувати один одного», — зазначив він.
Наприкінці третього робочого дня владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, представив владикам Постійного Синоду літургійні тексти для відзначення спомину блаженної Едіґни, покровительки довіреного його опіці Апостольського екзархату. Єпископ також мав нагоду розповісти про вихід нового календаря Апостольського екзархату під назвою «Едіґна — блаженна, яка об’єднує народи». За сприяння екзархальної літургійної комісії до кожного місяця року в ньому подана інформація про блаженну Едіґну — онуку Київського князя Ярослава Мудрого.
Завершенням чергової сесії Постійного Синоду стало обговорення щодо наступних засідань та їхнього порядку.
Як ми повідомляли, під час засідань 10–11 грудня учасники Постійного Синоду обговорили актуальну воєнну ситуацію в Україні й виклики, породжені нею, підсумки участі Української Греко-Католицької Церкви у 2-й сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів Католицької Церкви, проведення майбутнього Синоду Єпископів УГКЦ у 2025 році. Єпископи ознайомилися з душпастирською ситуацією в єпархії Покрову Пресвятої Богородиці з осідком у Буенос-Айресі (Аргентина) й ініціативами щодо відзначення 450-річчя від дня народження митрополита Йосифа Вельямина Рутського. Архиєреї також заслухали низку звітів, зокрема від Місії «Постуляційний центр беатифікації та канонізації святих УГКЦ», Канонічного відділу УГКЦ, Відділу морського апостоляту та Відділу соціального служіння УГКЦ.
за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ