«Їхня кров є нашою кров’ю», — владика Кеннет Новаківський під час прощі на честь українських новомучеників у Старуні

28 червня 2024, 12:14 102

«28 сімей — 28 ікон» — саме така ініціатива стартувала в січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня. Її метою стало написання ікон 28 блаженним Української Греко-Католицької Церкви. 27 червня ці ікони, написані в одному стилі, у час молитовної програми освятив владика Кеннет Новаківський, єпископ єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні, у співслужінні з владикою Миколою Семенишиним, єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Про це йдеться на сайті Івано-Франківської архиєпархії.

Задумка ініціативи полягала в тому, що певна сім’я здійснювала пожертву на написання ікони когось із блаженних. Звідси й виникла назва акції. Створення ікон в одному стилі здійснив іконописець Роман Яворський. Символічно, що проща й освячення відбулися у 23-ю річницю проголошення українських новомучеників у Львові святим папою Іваном Павлом ІІ.

Передувала освяченню молитовна програма — спершу в каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Кеннет Новаківський у співслужінні з владикою Миколою Семенишиним, священнослужителями відпустового місця о. Юрієм Сидірою та о. Володимиром Лукашевським, а також чисельно зібраними душпастирями Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до вірних у часі проповіді, владика Кеннет роздумав над єдністю, яку творить Церква для українців у всьому світі: «27 червня 2001 року, коли святий папа Іван Павло II приїхав в Україну, він беатифікував наших земляків. Їхня кров є нашою кров’ю. Сьогодні в Євангелії ми чули, що всі маємо завдання проповідувати Ісуса Христа до кінця світу. Це не тільки обов’язок єпископів чи священників, а й ваш. Мої прадіди емігрували з Городенки до Канади 1896 року. Там є церква — наша церква. Дорогі браття й сестри, хочу привітати вас від вірних єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні. Ми не є великою єпархією, але однією з кращих. Зараз там дуже багато ваших земляків. Із початку повномасштабної війни англійці відкрили серця та домівки для українців. Не на декілька тижнів, але от вже на кілька років. І дуже гарно усвідомлювати, що наші земляки відчувають себе як удома».

«Мушу сказати, що сьогодні я вперше у Старуні, та дивлячись на вас, розумію, що ви — мої рідні. Я вдома. Не має значення де ви є, бо коли у вас є Церква — ви є вдома. Ми всі маємо обов’язок, за прикладом блаженного Симеона Лукача, віддати наше життя для Ісуса Христа. Це відпустове місце є для нас. Я не знаю, звідки ви приїхали — чи здалеку, чи зблизька, але ви є світлом. Дякую за ваші молитви, зокрема за українців за кордоном, дякую, що ви є світлом», — мовив архиєрей.

Відтак єпископ закликав вірних постійно перебувати в молитві з українськими військовослужбовцями, тими, хто нас захищає й потребує нашої любові. Владика Кеннет запевнив присутніх, що світ повсякчас є з Україною і незабуває про нашу Батьківщину.

Згодом відбувся Чин освячення ікон 28 блаженних українських новомучеників. У цей час кожна сім’я тримала образ блаженного чи блаженної, на який здійснила офіру. На молитовну згадку про ініціативу кожній сім’ї подарували копії ікон.

Опісля цього у храмі відбувся Молебень до блаженних українських новомучеників та уділення повного відпусту всім, хто виконав для цього необхідні умови, а на завершення — святкове мирування та архиєрейське благословення.