Як при Патріаршому соборі УГКЦ вручали «Медичний Оскар»

29 липня 2024, 15:00 421

27 липня, у свято Святого Пантелеймона і День медичного працівника, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбулася урочиста церемонія нагородження лікарів Орденом святого Пантелеймона.

До храму на молебень приїхали цивільні та військові медики з усієї України, а також міжнародні медпрацівники, які допомагають українцям у цей час.

На заході були й члени Поважної ради Ордена святого Пантелеймона, до якої входять представники медичної, культурної, громадської, журналістської спільноти та духовенства, які є моральними авторитетами для українців.

Спочатку Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав разом з вірянами вшанував пам’ять полеглих медиків у крипті, де покоїться патріарх Любомир Гузар. «Ми, як Церква, як звичайний народ, відчули, що тут, де він похований, є місце сили, зокрема з початком повномасштабного вторгнення. Так сталося, що в тих практичних обставинах лівий берег Києва перебував в окремих тактичних військових обставинах. Під собором були невеликі простори, які відразу стали бомбосховищем і народ з навколишніх будинків поспішив сюди і тут ховалися від російських бомб сотні людей. Були люди, які навіть тут, фактично, жили», — розповів Предстоятель.

Глава Церкви висловив вдячність за те, що спершу всі захотіли прийти саме сюди, до блаженнішого Любомира, «щоб, з одного боку, зачерпнути джерело тої стійкості, а з іншого — згадати всіх героїчних медичних працівників, які віддали своє життя, рятуючи життя інших. Сьогодні в цьому місці сили ми хочемо пам’ятати».

Після цього в соборі відбувся молебень за медпрацівників з нагоди їх професійного свята.

«Сьогодні, у день пам’яті святого цілителя Пантелеймона, вас вітає не тільки наша Церква, наш Патріарший собор, а й українське суспільство відкриває двері свого серця для вас. Ви своєю професійністю, героїзмом, людяністю і милосердям рятуєте людські життя в часи цієї жорстокої, нелюдяної війни», — звернувся до лікарів Глава УГКЦ.

«Здоров’я є синонімом цілісності тіла, душі і духа. Єдиний цілитель душ і тіл наших є наш Господь, Творець і Спаситель, але Він покликає людей, щоб бути його руками зцілення. Ми сьогодні за Вас молимось і та молитва є ніщо інше, як прикликання помазання вас Духом Святим, щоб ваші руки були не тільки руками вчених, але щоб ваші руки були руками Бога», — наголосив Блаженніший Святослав.

Отець і Глава Церкви звернув увагу на медиків, яких ворог незаконно утримує в російському полоні, в російському ув’язненні, адже медичні працівники під час війни не є комбатантами, і за тих, хто на фронті: «Минулого року, коли Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій здійснила свій візит до Ватикану, ми особисто передали список із 500 полонених жінок, медичних працівників і священнослужителів. Ми молимося, щоб усі вони повернулися до своїх рідних, близьких, до виконання своїх професійних обов’язків», — зазначив Блаженніший Святослав.

«Дякуємо вам за вашу працю, за вашу відданість. Ця молитва сьогодні за вас, щоб ваші руки рятували ще багато-багато людського життя, щоб ваше серце ніколи не зачерствіло, а ваш розум, ваше лікарське мистецтво відточувалося і було сильне як криця, щоб рятувати, зціляти, бо разом з такими, як ви, ми йдемо до перемоги. Дякуємо вам, молимося за вас, вітаємо вас з професійним святом», — привітав медиків Глава УГКЦ.

Також Блаженніший Святослав зачитав уривок з книжки-щоденника «Уламки з-під Авдіївки. Замість казок сину» лікаря, прихожанина Церкви, члена братерського товариства Лицарів Колумба, капітана 110-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, автора Олександра Гоменюка, який сьогодні рятує життя на передовій.