Як працює унікальна «Паспортна система» для парафіян у Вінніпезькій архиєпархії

5 вересня 2022, 19:30 270

Священник українського католицького душпастирського округу в канадському Росберні, провінція Манітоба, отець Джей Корбан розробив унікальну «паспортну систему», якою заохочує своїх парафіян відвідувати всі парафії у своєму окрузі на парафіяльні празники.

Священник сподівається, що це допоможе чисельно збільшити відвідуваність його парафіянами літніх Божественних Літургій.

«Паспорт „Празник“» отця Джея Корбана нагадує паспорт, у якому для кожної парафії виділено окрему сторінку та зазначено дату її парафіяльного празника. Кожен мирянин з округу може отримати печатку, відвідавши храмовий празник певної парафії.

За словами священника, незважаючи на те, що це маленькі сільські парафії, кожна парафія прагне відсвяткувати храмове свято. На празник з’їжджаються люди з усієї провінції. Це є завжди гарною нагодою для спільної подячної молитви, зустрічей, спілкування і спогадів. Здебільшого такі святкування завершуються смачним обідом, що ще більше об’єднує людей. Також такі події цінні для людей тим, що дарують змогу повернутися додому, в церкву, де вони були охрещені.

Сам «паспорт» має вигляд буклета із світло-блакитною обкладинкою. Він виготовлений на офісному комп’ютері священника. Містить назву та місцезнаходження кожної з 12 парафій, які перебувають під душпастирською опікою отця Корбана, а також кількох у прилеглому районі, де він служить тимчасово. Кожна сторінка також містить ілюстрацію святого чи свята, що є покровителем парафії. Розраховано на період з травня по жовтень.

Зазвичай, люди відвідують лише празник своєї парафії, але після двох років карантинних обмежень люди з радістю відгукуються на такі запрошення священника.

«Це також робиться для того, щоб зламати спосіб мислення „це — моя церква, а це їхня церква“», — каже о. Джей, за підрахунками якого вже близько 60 людей відвідали такий парафіяльний празник. „Ми всі одна Церква, що є найважливіше. Це також можливість відновити віру людей“, — переконаний душпастир.

за матеріалами Вінніпезької архиєпархії УГКЦ

Інші історії