Владику Роберта Москаля похоронили в містечку Карнегі, штат Пенсильванія

20 серпня 2022, 18:19 296

16–17 серпня в Карнегі, штат Пенсильванія, відбувся похорон владики Роберта Москаля, єпископа-емерита єпархії Святого Йосафата в Пармі, який помер у неділю, 7 серпня 2022 року.

Владику Роберта Москаля похоронили в містечку Карнегі, штат Пенсильванія

Митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, правлячий єпископ Пармської єпархії Богдан Данило, Стенфордський єпарх Павло Хомницький, митрополит Вільям Скурла та єпископ Мілан Лах із Візантійської Католицької Церкви, хор-єпископ Антоній Спіноза, єпископ Маронітської Католицької Церкви, очолили похоронні богослужіння, в яких взяли участь священники та вірні Філадельфійської архиєпархії та Пармської єпархії. Поховали владику Роберта на кладовищі Пресвятої Трійці в його рідному Карнегі. Як зазначив владика Богдан, владика Роберт повернувся не лише до Небесного Отця, а й у своє рідне місто Карнегі, де народилося його покликання.

У неділю та понеділок, 14 і 15 серпня, тіло єпископа Роберта було в українській католицькій катедрі Святого Йосафата в Пармі, а у вівторок, 16 серпня, його перевезли до української католицької церкви Пресвятої Трійці в Карнегі.

У проповіді митрополит Борис наголосив на християнському покликанні жити, усвідомлюючи свою смертність і перспективу вічного життя. «Похорон єпископа Роберта, кожен похорон, кожна Божественна Літургія, наші молитви, наш обряд, наші ризи, вся наша практика в церкві, наше духовне життя переслідує одне бажання, одне покликання — жити перед обличчям смерті. Бог хоче, щоб ми так жили. Тут і зараз. А потім у Нього, який має так багато кімнат», — сказав він.

Митрополит Борис зазначив, що владика Роберт Москаль із раннього дитинства хотів стати священником і був блискучим студентом у семінарські роки. Він згадав першу зустріч з єпископом Робертом. «Це було 43 роки тому, восени 1979 року. Він був пастором катедрального собору у Філадельфії, вітаючи в соборі святого Івана Павла ІІ. Уявіть собі, що папа-поляк завітав до української катедри. Тоді ходив такий жарт: "Я ніколи не думав, що побачу, як в українському соборі папу-поляка вітає москаль"».

Владика Богдан Данило подякував усім єпископам, духовенству та вірянам, які прийшли віддати шану владиці Роберту, і людям, які опікувалися ним протягом останніх років.

за матеріалами The Way