Владика Степан Сус відвідав українські спільноти в Ізраїлі

3 листопада 2022, 13:47 134

Упродовж свого візиту в Ізраїль владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, відвідав українські парафіяльні громади у м. Яффо, Нетанія та Хайфа.

Владика Степан Сус відвідав українські спільноти в Ізраїлі

Парафія Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Яффо

29 жовтня владика Степан очолив Архиєрейську Літургію для українців у м. Яффо, у парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці. Із ним співслужили настоятель парафії о. Патрік Совяк та секретар Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Роман Ільницький.

«Кожен із нас запитує себе, чому це стається саме тепер і саме з нами, чому саме в Україні? Чому такий болючий момент історії переживає кожен із нас? Без Бога пережити все це дуже важко. Ми, люди віруючі, інакше переживаємо наше життя, ніж ті, хто не вірує і не ходить до Церкви. Ми відчуваємо присутність Христа. Коли починаємо якусь справу, йдемо на важливу зустріч, відправляємо дітей на фронт, то кажемо: „З Богом!“, „Хай Бог допомагає!“ Ці слова є особливими», — зазначив владика Степан під час проповіді.

Він закликав присутніх українців завжди відчувати Божу присутність і носити Бога у своєму серці. «Просімо, щоби Бог навчив нас правильно дивитися на наше життя і ухвалювати правильні рішення. Один військовий командир мені сказав: „Я прошу Бога щовечора допомогти мені ухвалювати правильні рішення, адже від моїх рішень залежить життя людей“. Незважаючи на обставини життя, пам’ятаємо, якщо рухаємося в житті з Богом, то ми ніколи не зіб’ємося з дороги, яка вестиме нас до Бога», — наголосив владика Степан.

Після Літургії місцева громада привітала єпископа з його першим візитом на Святу Землю в статусі голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Парафія Покрову Пресвятої Богородиці у м. Нетанії

Окрім того, владика Степан очолив Божественну Літургію для українців-греко-католиків у Нетанії в парафії Покрову Пресвятої Богородиці. Із ним співслужили душпастирі для вірних УГКЦ в Ізраїлі о. Божидар Цвіренько та о. Патрік Совяк і секретар ПМВ о. Роман Ільницький. По закінченні богослужіння голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ подякував присутнім за спільну молитву.

«Кожен із вас є важливий. Кожен із вас творить Церкву і є її частиною. І щоби ви разом були не тільки, коли приїжджає єпископ, а і коли його нема, — закликав владика Степан вірних. — Я вперше на Святій землі. Мали нагоду зустрітися з багатьма ієрархами і помолитися з вами, а також з українцями в Єрусалимі та Хайфі».

Відтак громада привітала владику з першим візитом до Ізраїлю і подарувала Різдвяну шопку. «Щиро дякуємо, владико, за те, що нас відвідали. Запевняємо вас про молитви нашої парафії, щоби Господь посилав Вам сили і наснагу до праці в Христовому винограднику, щоби Ви могли відвідати, потішити і часом навернути всіх ввірених вам вірних нашої Церкви», — зазначив місцевий парох о. Божидар.

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці у м. Хайфа

30 жовтня владика Степан очолив недільну Літургію для українців-греко-католиків у Хайфі, у парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Із ним співслужили душпастирі для вірних УГКЦ в Ізраїлі о. Божидар Цвіренько та о. Патрік Совяк і секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Сьогоднішнє євангельське читання розповідає нам історію про воскресіння сина вдови. Ми б хотіли, щоби Господь воскресив усіх наших чоловіків і жінок, які загинули під час війни. Але ми віримо, що вони воскреснуть в іншому житті, так само, як і ми воскреснемо. Ми віримо, що вони живуть з Богом, бо вони захищали мир, спокій і правду в Україні», — зазначив владика Степан під час проповіді.

Єпископ наголосив, що коли ми молимося і просимо Бога зробити чудо, а воно так і не стається, це не означає, що Бог нас не чує. «Згадайте, скільки ми хотіли в житті того, що не відбулося, і сьогодні дякуємо Богові, що сталося саме так. Ми думали одне, а Бог вирішив інакше, навчив нас ще більше Йому довіряти і показав, якою цінною є наша віра в Нього», — підкреслив голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Читайте також: «Я три години читав усі ваші імена і прохання»: Владика Степан Сус звершив Літургію у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі

Варто підкреслити, що візит владики Степана Суса до Ізраїлю розпочався 26 жовтня 2022 року і тривав до 31 жовтня. Упродовж цього візиту єпископ відвідав українські громади та провів низку зустрічей із послом України в Ізраїлі Євгеном Корнійчуком та місцевими церковними достойниками — з владикою Йосефом Маттою, архиєпископом Акки, Хайфи, Назарету та всієї Галилеї Мелхітської Греко-Католицької Церкви, з архиєпископом-емеритом Хайфи владикою Еліасом Шакуром, з о. Франческо Паттоном, кустошом Святої землі, з латинським Патріархом Єрусалиму архиєпископом Пієрбатіста Піцебалом.

за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ