Владика Степан Сус у Хайфі зустрівся з архиєпископом Мелхітської Греко-Католицької Церкви

28 жовтня 2022, 10:40 117

Під час візиту до Ізраїлю голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус зустрівся у Хайфі з владикою Йосефом Маттою, архиєпископом Акки, Хайфи, Назарету та всієї Галилеї Мелхітської Греко-Католицької Церкви.

Зустріч владики Степана Суса з архиєпископом Акки, Хайфи, Назарету та всієї Галилеї Йосефом Маттою

Під час зустрічі єпископи обговорили питання душпастирської опіки українців-греко-католиків, що проживають на території архиєпархії. Окрім цього, підсумували діяльність парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у Хайфі.

У зустрічі також взяли участь духовенство Мелхітської Церкви, українські францисканці о. Божидар Цвіренько та о. Патрік Сов’як, що опікуються громадами УГКЦ у Святій Землі, та секретар Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Роман Ільницький.

Наприкінці зустрічі, розповів владика Степан Сус, владика Йосеф передав Отцю і Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу подарунок — панагію.

Владика Степан Сус відвідав також архиєпископа-емерита Хайфи владику Еліаса Шакуру.

«Владика молиться за Україну щодня, слідкує за перебігом подій і старається ділитись важливою інформацією про війну в Україні з усіма, хто повинен знати правду! Він цікавий співрозмовник, досліджує Біблію, невтомно пише нові книги. Колись, коли його призначили на парафію в Ізраїлі багато років тому, він певний час жив у бусі, не було ні церкви, ні помешкання. Згодом знайомився з усіма родинами околиці, відвідував арабів та євреїв. Для усіх них він став батьком, так вони його називають по цей день. Побудував велику школу та церкву. Каже, що потрібно завжди інвестувати в освіту — так виховується теперішнє і майбутнє! Найулюбленіша ікона владики — це коли Ісус Христос вмиває ноги своїм учням. Каже, що це покликання кожного душпастиря — невтомно служити для інших…» — розповів владика Степан після зустрічі.

Зустріч владики Степана Суса з архиєпископом-емеритом Хайви Еліасом ШакуроюЗустріч владики Степана Суса з архиєпископом-емеритом Хайви Еліасом Шакурою

за матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ