Владика Петро Лоза: «Сподіваємося на зустріч із тими, які передчасно відійшли від нас, у Царстві нашого Небесного Отця»

25 лютого 2023, 19:33 260

24 лютого 2023 року, річницю повномасштабного вторгнення рф на терени України, Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проголосив Днем молитви, посту та милостині. Під час молитовного телемарафону, організованого «Живим телебаченням», у годину, присвячену посиленій молитві за всіх загиблих у цій жорстокій та божевільній війні, владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, звернувся із словами молитви й розради.

Фото: Тетяна Олексіївна оплакує свого сина полковника Олексія Теліженка під час його похорону в Бучі, AP Photo / Emilio Morenatti

«Перебуваємо в часах випробування, коли зло прийшло на нашу землю, зло, яке нищить наші міста і села, а найтрагічніше — забирає від нас наших близьких, рідних і друзів. Цвіт нації, захищаючи Батьківщину, кладе життя за незалежність, свободу своєї держави. Сьогодні хочемо згадати і віддати шану всім загиблим, тим, які ціною власного життя, демонструючи любов до свого народу та своєї землі, культури і звичаїв, показали, наскільки важливий цей дар, що ми, як українці, отримали», — мовив на початку архиєрей.

Молячись за тих, хто загинув, відновлюючи їх у нашій пам’яті, наголосив проповідник, ми також просимо Господа, щоби був милостивим і простив усі прогрішення, вольні й невольні, та прийняв кожного з них у свої батьківські обійми.

За словами єпископа, ми сьогодні віддаємо особливу шану нашим захисникам. Водночас у тій Божій присутності в цей день посиленої молитви за наш народ просимо про благословення для усіх, хто живе на нашій українській землі. Хочемо, щоби ті покоління, які прийдуть після нас, могли втішатися тими дарами, які Господь приготував для нашого народу.

Скріпляючись у єдності та вірі в сьогоднішній молитві, здійснюючи волю Божу та закон Христовий, як засвідчує владика Петро, ми виявляємо довіру до Господа всіх мертвих і живих. «Нехай ті, які від нас відійшли та засвідчили своїм життям і прикладом любов до кожного з нас, будуть для нас заступниками в небі. Адже ми, як християни, віруємо, що наше життя дочасне, і як свідчить псалом, „70 при силі, 80 років, і більшість із них, то труд і марність“. Ми сподіваємося на те життя вічне, яке Господь приніс для кожного з нас. Як віруючі люди, ми щоразу в Символі віри визнаємо, що „очікуємо воскресіння мертвих і життя майбутнього віку“. Тому й сподіваємося на зустріч із тими, які передчасно відійшли від нас, у Царстві нашого Небесного Отця», — сказав єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Відтак промовив завершальну молитву за всіх, хто відійшов від нас із причини цієї війни. «Ти, Господи, є нашим провідником. Господи, Ти є той, хто зруйноване та вбите, те, що померло, воскресить від смерті до життя. Від того зла, яке прийшло на нашу землю, ізбав нас, Господи. І благослови наш народ через молитви всіх праведників і святих нашої землі. Зі святими упокой, Христе, душі спочилих рабів Твоїх, усіх наших полеглих воїнів, невинно вбитих дітей та всіх, хто загинув у цій несправедливій війні, де немає болізні, ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне. Вічная пам’ять!».

Нагадаємо, 24 лютого 2023 року о 12:00 за київським часом в ефірі «Живого телебачення» розпочався молитовний марафон, який триватиме 12 годин. Він передбачає 12 символічних зупинок, присвячених кожному важкому місяцю війни. Гасло марафону — «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».

Молитва розпочалася у Патріаршому соборі в Києві. До неї долучаться Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Ірпінь, Мельбурн в Австралії, Перемишль у Польщі, Рим в Італії, Буенос-Айрес в Аргентині, Вінніпег у Канаді і Філадельфія у Сполучених Штатах Америки.

Як ми повідомляли, 24 лютого 2023 року всі єпархії й екзархати Української Греко-Католицької Церкви проводять у молитві, пості та милостині.

за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ