Владика Максим Рябуха про молитву просто неба у Слов’янську: «Людей переповнювало відчуття Божої присутності»

14 жовтня 2023, 10:21 777

Ми маємо можливість відновити у світліший спосіб богослужіння у Слов’янську — відновити молитовне життя для місцевої громади і підтримати на дусі. Візит єпископа — це завжди видимий знак материнської любові Церкви та близькості Христа.

Про душпастирський візит і зворушливе богослужіння просто неба у Слов’янську розповів єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха в коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

Упродовж тижня владика Максим Рябуха мав можливість відвідувати парафії Донецького екзархату, зокрема молитися і спілкуватися з людьми у прифронтових містах: «Стараємося всіма силами бути поруч із Божим людом у різних сферах його життя, служіння і побуту, стараючись до кожного донести Божу любов, турботу, опіку, Божу присутність і любов матері-Церкви до кожного християнина».

Єпископ-помічник Донецького екзархату разом із семінаристами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії відвідали м. Слов’янськ на Донеччині, де відбулася Архиєрейська Літургія, а також молитва до Пресвятої Богородиці біля фігури Матері Божої Фатімської, переданої екзархату. За словами владики Максима, одним із важливих елементів молитовного перебування у Слов’янську було віднайти мир і спокій у думках, життєвих вчинках та напрямах. Ці моменти стали особливо зворушливими, адже попри біганину, надзвичайні та незвичайні виклики, люди продовжують жити навіть там, де йде війна.

Владика Максим розповів, що громада у Слов’янську була зворушена підтримкою та спільною молитвою, адже люди там особливо спраглі єдності та спілкування. У той час кожного переповнювало відчуття добра та Божої присутності.

«На початку ми всі були трохи зворушені, бо коли приїхали на місце молитви — на галявині хрест стояв просто неба під зливою, яка того дня омивала весь Донбас, — розповів єпископ. — Ми були розгублені, думали, чи взагалі хтось прийде на Літургію. Потім бачили, як немов гриби після дощу, почали збиратися місцеві парафіяни, разом з отцем змонтували тимчасовий престіл, і ми мали можливість разом молитися, попри сильний дощ. Багато хто потім зауважив, що в часі Літургії навіть дощ припинився».

Окрім цього, єпископ-помічник Донецького екзархату відвідав військових, де мав нагоду разом із ними помолитися, поділитися світлими думками, підтримати їх, адже сьогодні українське військо — на найбільшій сторожі миру, спокою, безпеки.

Крім цього, у Кам’янському на кладовищі єпископ провів молитву за полеглими воїнами.

Варто зазначити, що душпастирські відвідини владика Максим Рябуха здійснював разом із семінаристами. За словами єпископа, душпастирські практики дуже корисні як для братів, так і для місцевих людей: «З одного боку, присутність семінаристів дає змогу краще прожити саме богослужіння, адже вони — фаховий хор і літургійна прислуга. Брати знають досконало все, що потрібно для богослужіння. Присутність братів — це завжди жива підтримка для місцевих людей, бо для людей, які живуть у зоні війни, будь-хто, хто приходить з іншого місця до них, хто приходить їх відвідати, — це завжди знак глибокої любові і близькості, цінності життя», — зазначив владика Максим.

Нагадаємо, 12 жовтня відбулися загальні збори Донецького екзархату УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ,
фото Київської Трьохсвятительської духовної семінарії