Владика Аркадій Трохановський освятив храм Блаженного Івана Зятика в Торуні

26 вересня 2023, 16:33 134

У неділю, 24 вересня 2023 року, єпарх Ольштинсько-Гданський владика Аркадій Трохановський у співслужінні духовенства єпархії та римо-католицьких отців освятив храм Блаженного Івана Зятика в Торуні (Польща).

Владика Аркадій Трохановський освятив храм Блаженного Івана Зятика в Торуні

Покровителем парафії є ​​священномученик редемпторист блаженний о. Іван Зятик.

«Папа Іван Павло ІІ, Святіший Отець, проголосив його блаженним у 2001 році у Львові, в Україні, і він супроводжує нас тут, тому що в Торуні є редемптористи, вони займають дуже важливе місце. Тут ми маємо над храмом ікону Матері Божої Неустанної Помочі», — наголошує о. Дмитро Лешко, адміністратор греко-католицької парафії в Торуні.

Літургія у греко-католицькому храмі відбувається щонеділі об 11:00.

Серед запрошених гостей був заступник президента Торуня п. Адріан Мул.

«Тішимося, що можемо разом брати участь у цій радісній події. Це — знак надії, підтримки, це — свідчення того, що громада хоче мати свій храм і хоче бути за це відповідальна, щоб усі, хто тут приходитиме, освячував себе Божим словом, Святими Таїнствами, молитвою. Ми також показуємо, що не здаємося, і що на рідній мові хочемо слухати Господнє слово. Це — наша церковна гідність, бо хочемо бути господарями в себе. Досвідчуючи зло, терпіння, — воно не може відібрати в нас надії. Ми маємо право розвивати всі свої таланти, помножувати їх, щоби служити собі взаємно. Так повинно виглядати існування серед людей», — зазначив у проповіді владика Аркадій.

«Дуже дякую усім, хто допоміг у цьому, щоб у Торуні українська спільнота мала свій Божий дім — церкву. Дякую жертводавцям, дякую всім, хто допомагав, присвячував свій вільний час, щоб це місце мало вигляд храму. Дякую кожному з вас, хто підтримував духовно своїми молитвами це важливе діло, хто допомагав як умів. Дякую отцю Дмитрові, що не закопав таланту, а розвинув і приніс цей плід, який напевно принесе інші плоди та допоможе розвивати наступні таланти. Всім вам бажаю гарного свята і доброго дня», — подякував архиєрей.

Після Божественної Літургії владика Аркадій на прохання адміністратора парафії о. Дмитра вручив подячні грамоти всім, хто допоміг і допомагає в тому, щоб українська спільнота тішилася власним місцем молитви. Заступник президента Торуня привітав спільноту з таким важливим святом та вручив презент — ікону Матері Божої Неустанної Помочі. Також спільноту привітав проф. Міхал Біалковський, який вручив образ св. Івана Павла ІІ. У другій частині свята відбувся парафіяльний пікнік для усіх, хто прибув, щоб розділяти радість місцевої спільноти. Під час зустрічі присутні почули низку українських пісень у виконанні українських артистів.

за матеріалами пресслужби Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ