«Віра в Бога, який підносить людину, є ключем надії на перемогу українського народу», — Блаженніший Святослав на Вознесіння у Вроцлаві

25 травня 2023, 16:20 1313

Ми, як віруючий народ, тримаємо твердо нашою вірою руку Бога, який нас підносить. Ворог нас пригнітає, а ми в Бозі повстаємо і підносимося з колін. Ворог нас хоче перелякати, а ми не боїмося, бо вічуваємо себе в руках Христа-Доброго пастиря. Ворог хоче нас витіснити з рідної землі, а ми не даємося. І весь світ сьогодні дивується, звідки в українців стільки сили. Ми можемо сказати: «Благословенний той народ, над душею якого чуває його мати-Церква». Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді на свято Вознесіння Господнього у Вроцлаві.

«Тому так спонтанно, — продовжив він, — коли сьогодні українцеві тяжко, де би він не був — чи в Харкові, чи в Одесі, чи в Донецьку, чи в Запоріжжі, чи в Києві, чи у Варшаві, чи у Вроцлаві — спонтанно наша людина шукає тої самої своєї Церкви, бо знає — там її піднесуть».

На Літургії в катедральному соборі Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього із Главою Церкви співслужили: владика Володимир Ющак, владика Євген Попович, владика Борис Ґудзяк, владика Богдан Дзюрах, владика Йосафат Мощич, владика Аркадій Трохановський, владика Андрій Хім’як, а також владика-емерит Петро Крик.

У проповіді Предстоятель зазначив, що щоразу, коли ми святкуємо велике свято, ісповідуємо одну з важливих істин, які разом складають Символ віри кожного християнина. Сьогодні Христова Церква устами вірних каже: «Віруємо в того Христа, який у славі вознісся від нас на небо і сидить праворуч Отця, і вдруге прийде зі славою судити живих і мертвих, а Його царству не буде кінця».

Часом невіруючі чи не воцерковлені люди можуть питати, хто є той Бог, у якого ви вірите? Свято Вознесіння Господнього глибоко й вичерпно відповідає на це запитання.

Ми бачимо Бога, який піднімає упавшу людину. «Наш Господь, Отець, Син і Дух Святий, не спостерігає з небес безучасно за болями і стражданнями своєї людини, ні. Він спішить до неї. Іде так далеко і так глибоко, як далеко вона і глибоко впала… Ісус Христос зійшов із небес, став людиною. Ба більше, через свою смерть і страждання хотів зійти ще глибше — у глибини підземні, до царства мертвих, щоб те царство знищити. І навіть звідти, з-під земель людського падіння, взяти за руку людину і підняти її — підняти від смерті до життя», — сказав архиєрей.

Блаженніший Святослав звернувся до вірних у Вроцлаві й наголосив: «Ваша мати-Церква чуває над вами. Де би ти не був, де би ти не була, твоя Церква завжди і всюди з тобою». Патріарх зауважив, що християни присутні в цьому світі, щоб кожну людину підняти, допомогти віднайти гідність своєї особи. Так ми відкриваємо обличчя Бога, який чуває, підносить кожну людину, що приходить на світ.

«Не занепадайте духом, не впадайте у відчай, вірте в Бога, який підносить! І ви встанете, ви здобудете, ви осягнете», — настановив Патріарх.

Наприкінці Літургії Блаженніший Святослав особисто і в імені Синоду Єпископів УГКЦ привітав владику Володимира Ющака, єпископа Вроцлавсько-Кошалінської єпархії, з 40-річчям священничих свячень.

Нагадаємо, що у Вроцлаві (Польща) з 23 по 26 травня відбувається четверта (75-та) сесія Постійного Синоду УГКЦ, сповнена різноманітними зустрічами задля вивчення досвіду служіння і душпастирства для українських біженців.