«Відновімо в собі знак Хреста», — владика Йосиф Мілян з нагоди свята Походу з Хрестом Господнім та мучеників Макавеїв

1 серпня 2024, 15:53 144

1 серпня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового владика Йосиф Мілян, протосинкел Київської архиєпархії, звершив Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди свята Походу з чесним і животворним древом Господнім та мучеників Макавеїв. Після Літургії відбулося освячення води.

У проповіді єпископ закликав кожного відновити своє ставлення до Хреста як до символу і знаку спасіння Богом кожної людини через Його любов, виявлену на Хресті. Архиєрей також пригадав історію Макавейських мучеників і поставив їхню стійкість і витривалість у приклад вірним.

«Ми сьогодні вшановуємо Хрест Господній. Це — пам’ятка перемоги Хреста, на якому Спаситель усіх нас відкупив. Це — знамено ганебної смерті у єврейській традиції, яке Христос силою свого Божества перемінив на воскресіння світу», — ствердив архиєрей.

«Посеред церкви маємо Хрест, як знак нашої перемоги над будь-яким лихоліттям. Відновімо в собі знак Хреста! По-новому розпочнімо своє ставлення до Хреста як до символу і знаку спасіння нас Богом через Хрест і Його любов до нас», — закликав єпископ.

Також владика Йосиф пригадав історію Макавейських мучеників. «Ці мученики є прикладом стійкості й витривалості у правдивій вірі. Може, ніхто нас не змушує під карою смерті відректися від правдивої віри… Але суспільство сьогодні втрачає віру», — зазначив архиєрей.

«Поклоняймося Богові, який віддав за нас життя на Хресті, молімося за нашу витривалість у добрі, гідності та вірі в Боже слово, Заповіді. Бог живий, помер, але воскрес, щоб ми були разом з Ним», — додав на завершення проповіді владика Йосиф Мілян.

Департамент інформації УГКЦ,
фото пресслужби Київської архиєпархії