Відбулася зустріч ректорів духовних семінарій в Аргентині

28 червня 2024, 14:50 117

27 червня, у День пам’яті блаженних новомучеників Української Греко-Католицької Церкви, у місцевості Мoрон, що у провінції Буенос-Айрес (Аргентина), відбулася чергова зустріч ректорів та вихованців вищих духовних семінарій, що перебувають у юрисдикції Буенос-Айреської митрополії Римо-Католицької Церкви.

Відбулася зустріч ректорів духовних семінарій в Аргентині

Про це повідомила пресслужба Буенос-Айреської єпархії.

Місцем зустрічі було обрано Духовну семінарію святого Йосифа дієцезії Морон.

Для кращої співпраці у процесі виховання майбутніх священнослужителів у західній та східній традиціях до Комісії постійної формації, із благословення владики Данила Козлінського, було запрошено ректора Духовної семінарії блаженного Омеляна Ковча єпархії Покрову Пресвятої Богородиці в Аргентині о. Назарія Кащака та духівника о. Карлоса Карбоча.

Під час зустрічі обговорили актуальні теми у сфері виховання з документа «Ratio Fundamentalis Institutionis Sacerdotalis». Відтак о. Назарій поділився останніми напрацюваннями Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ.

Опісля ректор Духовної семінарії блаженного Омеляна Ковча розповів про сучасні виклики у формуванні семінаристів УГКЦ, особливо в умовах війни.

Загальним і болючим викликом для всіх стала криза покликань до священичого та богопосвяченого життя в Аргентині, тому Комісія шукала способів вирішення цієї непростої проблеми для майбутнього Церкви. Попри всі методи й інструменти, які використовує Церква у вихованні та формації свого духовенства, було запропоновано розрізнити та виокремити соціальне служіння від пасторального, яке поєднує євангелізацію, катехизацію і постійний духовний супровід родин кандидатів до семінарій.

На завершення зустрічі о. Назарій Кащак поділився із присутніми знаннями про УГКЦ, її богословську духовну та літургійну спадщину, а також її важливу присутність і служіння в Аргентині.

Отець Назарій наголосив на важливості миру в Україні та світі: «Цей мир повинен бути справедливим, який походить від нашого єдиного Бога. Тому не забувайте за ваших братів-християн, священників, мирян, які сьогодні, згідно з чеснотою патріотизму та любові до своєї Батьківщини, виборюють мир, свободу, незалежність та цілісність Української держави. Де би не були, пам’ятайте, що мир дуже крихкий і його треба берегти. Молитва — це могутня зброя, завдяки якій Україна обов’язково переможе».