Відбулася зустріч монашества Одеського екзархату: Роздуми про покликання та виклики сьогодення

25 лютого 2024, 14:30 74

22 лютого в Одесі відбулася щорічна зустріч монашества Одеського екзархату Української Греко-Католицької Церкви з нагоди Дня богопосвячених осіб.

Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату.

Одноденна проща розпочалася з Божественної Літургії у храмі Вознесіння ГНІХ, яку очолив владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ. Проповідь виголосив о. Йосиф Щур, ЧСВВ, настоятель Свято-Покровського монастиря отців василіан у смт Покотилівка Харківського району, де поділився із присутніми думками про монашество і духовне життя.

На завершення Літургії владика Михайло привітав чернецтво екзархату з Днем богопосвячених осіб, висловив слова подяки за їхнє жертовне служіння на теренах Одеського екзархату, зокрема за душпастирську активність під час війни. У зверненні до учасників зустрічі екзарх наголосиа на важливості таких зустрічей і співпраці між монашими спільнотами.

Відтак у парафіяльному катехитичному центрі виступив о. Йосиф Щур, ЧСВВ, із доповіддю на тему «Монах ХХІ століття». У науці священник зосередився на актуальності монашого життя, місці Бога в сучасному світі, ролі чернецтва в суспільстві й пошуку сенсу життя у ХХІ столітті. Він також окреслив основні виклики, з якими стикається монашество.

За словами доповідача, «монахи сьогодні потрібні суспільству у сфері проповіді, молитві, богослужбі, щоб люди, які шукають істину від Бога, могли бачити перед собою приклад жертви й самопосвяти і так віднаходити душевну рівновагу та життєву силу. У сучасному світі ніхто не залишається байдужим до монашого стану — ані прихильники, ані противники».

У зустрічі взяли участь представники чоловічих і жіночих монаших спільнот Одеського екзархату УГКЦ. Це стало чудовою нагодою для спілкування, обміну досвідом та роздумів над сенсом монашого життя в контексті сьогодення.

Ця чергова зустріч монашества Одеського екзархату стала важливою подією, що засвідчила життєвість і динамічність монашого життя УГКЦ в Україні, зокрема у Причорномор’ї.