Відбулася зустріч Душпастирської ради, для якої Глава УГКЦ призначив нових заступника голови та секретаря

3 жовтня 2023, 19:58 4516

3 жовтня в Патріаршому домі у Львові відбулася зустріч Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ, під час якої було вручено Декрети іменування новим заступникові голови та секретареві.

Отець Юрій Чудяк і владика Андрій Хім’як

Заступником голови Душпастирської ради Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав призначив єпископа-помічника Київської архиєпархії і секретаря Синоду Єпископів УГКЦ владику Андрія Хім’яка, а секретарем — синкела у справах духовенства Львівської архиєпархії о. Юрія Чудяка.

На початку зустрічі голова Душпастирської ради владика Кеннет Новаківський привітав усіх присутніх, а також звернув увагу на зміни, які Синод Єпископів цього року вніс у Положення про Душпастирську раду Патріаршої курії УГКЦ. Відтак технічний секретар ради о. Андрій Шестак зачитав Декрети іменування владики Андрія Хім’яка заступником голови Душпастирської ради і о. Юрія Чудяка її секретарем.

Читайте також:
Глава УГКЦ проголосив Положення про Душпастирську раду Патріаршої курії УГКЦ

Перш ніж звернутися до працівників структур Патріаршої курії, присутніх на зустрічі, владика Андрій Хім’як вручив патріаршу грамоту Блаженнішого Святослава голові Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіані Карвацькій з нагоди 50-річчя.

«Оцінюючи Вашу ревність для Божої слави, — йдеться у грамоті Блаженнішого Святослава для с. Севастіани, — а саме: вірне свідчення євангельського життя на основі обітів убогості, послуху і чистоти; плекання духу християнської любові; жертовне служіння в комісії Душпастирства охорони здоров’я, яке увінчалося численними плодами, особливо під час пандемії Covid-19 і війни супроти російського агресора, складаємо Вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу. За все, що Ви зробили в тиші своєї келії та в гаморі парафіяльного і суспільного життя, нехай милосердний Господь віддасть Вам сторицею. У Його руки передаємо Ваше подальше життя і служіння. А Пресвята Богородиця хай буде Вашою заступницею і помічницею в усіх починаннях на Божу славу та для добра Церкви».

Звертаючись до членів Душпастирської ради, владика Андрій Хімʼяк подякував за теплі оплески з нагоди початку його і о. Юрія Чудяка нового служіння. «Це — вияв довіри, за яку дякуємо і яку старатимемося оправдати. Це не реформа ради, а природна зміна кадрів. Ми відчуваємо потребу ближчого спілкування, а також тут підсилити працю владики Кеннета, який з об’єктивних причин фізично перебуває далеко», — зазначив архиєрей.

Заступник голови Душпастирської ради розповів про два напрями її діяльності. Перший — діяльність кожної комісії, яка складає плани, завдання. Другий — послужити структурам УГКЦ поза Україною.

Отець Юрій Чудяк подякував Блаженнішому Святославові за довіру і митрополиту Ігореві Возьняку за благословення. «Владика Андрій казав, що хотів би бачити в мені людину, яка генерує ідеї. Проте в нас вже є Душпастирський план, який би мав втілюватися до 2030 року. Маємо гарний скелет. Свої обов’язки я найперше вбачав би у системній праці. Маючи вже певний досвід як парох і досвід праці синкела у справах духовенства, розумію, що системна співпраца дуже важлива», — зазначив новопризначений секретар Душпастирської ради.

Наприкінець заступник голови Душпастирської ради запланував зустріч із кожною її структурою на найближчий час.

Довідка

Душпастирська рада — об’єднання комісій УГКЦ. Мета її діяльності — ефективне служіння Української Греко-Католицької Церкви всім вірним, незалежно від місця їхнього проживання та інших особливостей. Як наголошує голова Душпастисрької ради преосвященний владика Кеннет Новаківський, «наша душпастирська стратегія полягає в тому, що ми ставимо собі завдання дати допомогу кожному віруючому. Ми ставимо собі запитання: як бути з нашими вірними в усьому світі, як донести їм Добру новину, навіть там, де немає наших структур?».

До складу Душпастирської ради входять такі структури:

Рада у справах євангелізації при Главі УГКЦ
Патріарша катехитична комісія УГКЦ
Патріарша літургійна комісія УГКЦ
Патріарша комісія у справах духовенства УГКЦ
Патріарша комісія у справах монашества УГКЦ
Відділ соціального служіння УГКЦ
Пасторально-міграційний відділ УГКЦ
Комісія УГКЦ у справах освіти і виховання
Комісія УГКЦ у справах молоді
Комісія УГКЦ у справах родини та мирян
Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я
Департамент військового капеланства УГКЦ
Відділ у справах душпастирства у пенітенціарній системі України УГКЦ
Відділ морського апостоляту УГКЦ
Бюро УГКЦ з питань екології
Бюро УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів і сект.