Глава УГКЦ проголосив Положення про Душпастирську раду Патріаршої курії УГКЦ

28 липня 2023, 19:13 853

27 липня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав підписав Декрет, яким проголосив Положення про Душпастирську раду Патріаршої курії УГКЦ ad experimentum терміном на 3 роки.

Глава УГКЦ проголосив Положення про Душпастирську раду Патріаршої курії УГКЦ

«Беручи до уваги те, що завершився термін чинності цього Положення, заслухавши та опрацювавши зауваження до окремих його норм, відповідно до припису канону 124 ККСЦ, ми, владою нам даною, затверджуємо ad experimentum терміном на три роки Положення про Душпастирську раду Патріаршої Курії УГКЦ», — мовиться у тексті Декрету.

У Положенні прописано права та завдання Ради, склад керівництва та її членів, способи організації та забезпечення її діяльності.

Відповідно до положень, для кращого служіння ради та реалізації її напрацювань єпархіальні єпископи мають іменувати в єпархіях відповідальних за тісну співпрацю з нею. Рекомендовано, щоб це були особи, які посідають уряд, наділений виконавчою владою.

Серед завдань Душпастирської ради передбачено: координацію та уніфікацію діяльності структур Патріаршої курії, які відповідають за пасторальне служіння Церкви; підготування та представлення пропозицій Верховному Архиєпископові УГКЦ для затвердження на Синоді Єпископів УГКЦ необхідних законодавчих актів щодо пасторальної діяльності Церкви; координування постійної комунікації між структурами Патріаршої курії, які відповідальні за душпастирське служіння Церкви, та єпархіями УГКЦ.

Текст Положення про Душпастирську раду Патріаршої курїі УГКЦ

Положення набуває чинності з дня електронного опублікування на офіційному вебсайті Української Греко-Католицької Церкви ugcc.ua, тобто від сьогодні, 28 липня 2023 року.