Відбулася зустріч душпастирів, які працюють із молоддю

24 грудня 2022, 12:09 227

Упродовж двох днів, 14–15 грудня, у Патріаршому домі УГКЦ відбувалася зустріч очільників молодіжних комісій єпархій УГКЦ і душпастирів, які працюють із молоддю.

Відбулася зустріч душпастирів, які працюють із молоддю

Заходи модерував заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Роман Демуш.

«Упродовж двох днів у нас були досить жваві аналізування різних ініціатив, які, незважаючи на виклики, вдалося реалізувати. Також обговорювали душпастирські плани „Надія, до якої нас кличе Господь“ на наступний рік. Їх представив секретар Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Шестак. Також нам презентували особливо цікаві ініціативи, серед них посібник-дороговказ зустрічей із молоддю Комісії у справах молоді Львівської архиєпархії. Це напрацювання відповідального за роботу з молоддю а архиєпархії о. Володимира Битюги. Окрему увагу під час обговорення приділили ініціативам Центру студентського капеланства Львівської архиєпархії, спрямовані на працю з молоддю, зокрема про проєкт психологічної підтримки і зцілення ран „ДіяТи“. Отець Михайло поділився напрацюваннями в Українському католицькому університеті, розповів про роботу деканату душпастирства, який опікується молоддю», ― розповів про зустріч о. Роман Демуш.

Отець Андрій Шестак, представивши Душпастирський план 2023, акцентував на трьох основних напрямах, яким приділятимуть особливу увагу:

• Дорога зцілення ран та лікування травм.
  • Близькість і практична увага до убогих та маргіналізованих.
  • Християнська сім’я — домашня церква.

Серед особливих викликів для душпастирського й особистого навернення секретар Душпастирської ради УГКЦ виокремив такі:

• Сьогодні суспільство не визнає існування гріха, пекла.

• Погано скалібрований моральний компас: зло береться за добро, а добро сприймається як зло.

• Клерикалізм серед духовенства.

• Поширений брак доступу до Таїнства Покаяння.

• Мало звертається увагу на духовну боротьбу в житті християнина.

• Дух самолюбства (див. Молитва св. Єфрема).

Під час обговорення чимало уваги приділили ініціативі Блаженнішого Святослава ― щоденній катехизації молоді, у якій очільник нашої Церкви дає напрямні для здійснення душпастирства та акцентує увагу всієї спільноти на важливих для молоді питаннях, заохочує молодих людей бути ініціативними, стояти на захисті свого рідного. Про це Глава УГКЦ говорить у щоденних зверненнях.

Останім етапом робочої складової зустрічей було планування діяльності молодіжних комісій УГКЦ у наступному році.

Особливістю цього зібрання відповідальних за молодь став тренінг від психологині й очільниці Хабу ментального здоров’я «ДіяТи» Марії Тракало.

Під час тренінгу «Я ― війна ― людина» психологиня назвала причини виникнення психотравми, розповіла, як її розпізнати, вказала на симптоми психологічної травми.

Працюючи у групах, священники мали опрацювати тему «Барикади в моїй голові, або упередження до сфери психо-», відповівши на такі запитання:

• Які найпоширеніші міфи ви знаєте про ментальне здоровʼя?
  • Яке моє особисте ставлення до психолога, психотерапевта, психіатра?
  • Який мій досвід взаємодії з психологом, психотерапевтом, психіатром?

Також Марія Тракало запропонувала священникам чітко для себе зрозуміти:

• Що отримують, плекаючи духовне життя?
  • Що конкретного я пропоную молодій людині?
  • В чому я сильний і компетентний?
  • Який мій меседж і яка моя реальна дія?

Окрім цього, звернути увагу на те, що варто розвивати критичності, а не готові «правильні» відповіді, адже молодь має думати, сумніватися, не боятися. «Виховуймо „незручну“ молодь!» ― закликала молодіжних духівників психологиня.

Наступного дня священники побували з робочим візитом у молодіжному інноваційному простірі освіти Lviv Open Lab та поспілкувалися з директором мережі молодіжних просторів ТВОРИ! Олегом Мальцем, говорили зокрема про Львів як молодіжну столицю Європи.

за матеріалами ДивенСвіт