В Івано-Франківську презентували третій том монографії про Гошівську Ясногірську обитель
6 листопада в Карпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація третього тому наукового видання «Гошівська Ясногірська обитель Богородиці на Ясній Горі в Карпатах». Участь у заході взяв архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин та отці-василіяни. Автор монографії — професор Микола Кугутяк, керівник Науково-дослідного інституту історії, етнології та археології Карпат.
Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії.
Виступаючи перед учасниками події, владика Володимир підкреслив важливість відновлення історичної пам’яті про Гошівський монастир, який у часи переслідування Церкви був закритий. «Ми маємо можливість говорити про речі, які відкривають нам правду — ту, що довгі роки була прихована, — зазначив архиєрей. — Тоді в тих святих місцях панувала духовна темрява — там, де раніше лунала молитва, оселилася безбожність, атеїзм і дух комунізму».
Владика Володимир Війтишин розповів, що Церква завжди стоїть поруч з наукою у справі плекання духовної спадщини та національної свідомості.
Як зазначають організатори презентації, Гошівська обитель є одним із ключових духовних центрів Прикарпаття, а монографія сприяє збереженню національної пам’яті. Третій том завершує тритомне видання, у якому досліджено історію василіанського Ясногірського монастиря — його становлення, ліквідацію та відродження. Окрему увагу автор приділяє значенню обителі в духовному житті України та її ролі в європейському Марійському русі.
Департамент інформації УГКЦ









