В Ірландії освятили перший храм для української католицької громади

16 жовтня 2023, 19:38 1687

15 жовтня у Вотерфорді (Ірландія) відбулася історична подія — освятили перший у місцевості храм для українських католиків. Цій події посприяв о. Андрій Сов’як, священник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, який здійснює душпастирську опіку українців в Ірландії.

В Ірландії освятили перший храм для української католицької громади

Про це повідомляє владика Кеннет Новаківський, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Ірландії та Північній Ірландії, у фейсбуку.

Владика Альфонс, єпарх Вотерфордський, благословив угоду з отцями-францисканцями про передачу їхнього монастирського храму, який пустував кілька років, у користування українським католикам.

Храм освятили владика Кеннет разом з владикою Альфонсом та владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Парафіяльна церква збереже назву «Українська католицька парафія св. Франциска у Вотерфорді».

Після історичної Божественної Літургії віряни та гості мали змогу насолодитися чудовим парафіяльним концертом.

Наразі в Ірландії є п’ять українських католицьких священиків, які служать у понад 10 місійних пунктах країни.