В Апостольському екзархаті в Італії представили книжку про митрополита Андрея Шептицького

23 червня 2023, 12:11 67

У межах душпастирського візиту апостольського екзарха владики Діонісія Ляховича та протосинкела о. д-ра Теодосія Р. Греня, ЧСВВ, до українських громад у Тренто та Больцано відбулася презентація книжки о. д-ра Августина Баб’яка «Per amore del suo popolo. La vita eroica del metropolita Andrea Szeptyckyj (1865–1944)» («Заради любові до свого народу. Героїчне життя митрополита Андрея Шептицького) (1865–1944)».

«Мета книжки — висвітлити чесноти митрополита Андрея Шептицького, віру, надію і любов, духовність і людяність у його майже півстолітньому єпископському служінні. Митрополит Андрей — це стійкий та непохитний провідник Греко-Католицької Церкви й українського народу у важкі часи домінування імперій і тоталітарних держав; його постать та вчення особливо тепер актуальні для українського народу, який продовжує шукати й утверджувати під час цієї війни свою національну та церковну ідентичність і державну самостійність, плекаючи цінності, притаманні європейській спільноті», — говорить про мету написання книжки о. Августин.

Під час презентації своїми думками щодо цінності цієї наукової праці поділився і владика Діонісій. Передовсім він наголосив, що о. Августин поряд зі священничим служінням для трьох українських громад багато часу та зусиль присвячує науковим дослідженням, які виходять друком для широкого кола читачів. Єпископ пригадав: «Кілька років тому, коли на зборах наших священників в Італії отець Августин презентував чергову книжку, один наш душпастир сказав, що отець пише швидше, ніж ми читаємо».

За значні наукові досягнення апостольський екзарх нагородив о. Августина Баб’яка золотим хрестом із прикрасами, який він зможе носити на території Апостольського екзархату, а також за погодженням із владикою Глібом Лончиною на території Паризької єпархії святого Володимира, до якої приписаний. «За такі наукові плоди я наважився вперше за час мого єпископського служіння нагородити священника золотим хрестом із прикрасами. Ним став отець Августин!» — пояснив владика Діонісій.

за матеріалом Відділу комунікацій Апостольського екзархату